Nowy świadek w sprawie zabójcy Dziekańskiego

0

W sprawie funkcjonariusza policji RCMP Kwesiego Millingtona zaszły ciekawe okoliczności. Pojawił się nowy śwoadek, który może zmienić obrót spraw.

dziekanskiMillington to jeden z policjantów, którzy doprowadzili do zgonu Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver poprzez rażenie go paralizatorem. Jest też jednym z czterech policjantów, którzy zostali oskarżeni o składanie fałszywych zeznań.

Do chwili obecnej jeden z czterech policjantów Bill Bentley został uniewinniony w zeszłym roku, a dwaj pozostali oczekują na rozprawę.

Prokuratura powoła nowego świadka Janice Nortgard, byłą partnerką kuzyna Bentleya, która zeznała obecnie, że w jej domu odbyło się sekretne spotkanie całej czwórki przed złożeniem zeznań tuż po śmierci Roberta Dziekańskiego.

Mimo wielokrotnie zadawanego pytania Milington i jego koledzy odpowiadali, że nigdy się nie spotkali i nie ustalali wspólnej wersji wydarzeń i zeznań.

Milignton utrzymuje, że jest niewinny. Akt oskarżenia mówi o 10 osobnych przypadkach składania fałszywych zeznań.

Prokuratura złożyła apelację w sprawie uniewinnienia Bentleya.

Wszyscy czterej policjanci zeznawali na forum komisji prowadzącej publiczne śledztwo w 2009 roku i każdy powiedział, że razili paralizatorem Dziekańskiego ponieważ stanowił w ich przekonaniu zagrożenie, kiedy złapał ze stołu zszywacz.

O sprawie Roberta Dziekańskiego

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.