Kanada pomaga Ukrainie

0

Rząd Kanady ogłosił nowy program o wartości 3,2 mln dolarów rozłożonych na 4 lata, w ramach którego Kanada będzie pomagała w szkoleniu sędziów, adwokatów, osób zajmujących się prawem oraz specjalistów w dziedzinie praw człowieka w tej właśnie dziedzinie.

W ramach przebudowy instytucji państwowych na Ukrainie i demokratyzacji życia w tym kraju Kanada uważa, że należy Ted Opitz2pomóc w przystosowaniu praktyk systemu sądowego na Ukrainie do obowiązujących w Europie standardów.

W chwili obecnej Ukraina jest 3. krajem o największej liczbie apelacji do międzynarodowych trybunałów praw człowieka ze względu na to, że jej system wymiaru sprawiedliwości jest przestarzały i nie przystaje do obowiązujących norm.

Obwieszczenie to zostało poprzedzone jednym z wielu spotkań tzw. round table discussion prowadzonych przez rząd z Poseł federalny Ted Opitz wyjaśnia najnowszy program rządu przedstawicielami składającej się z 1,2 mln osób społeczności ukraińskiej w Kanadzie. Tego typu konsultacje odbywają się co jakiś czas między politykami, a kongresem i organizacjami ukraińskimi, które doskonale orientują się w sytuacji na Ukrainie.

Kanada jest jednym z pionierów jeśli chodzi o wspieranie Ukrainy. Do chwili obecnej przeznaczyła ona 250 mln dolarów na różne aspekty odbudowywania demokratycznego państwa na Ukrainie po ustąpieniu poprzedniego prezydenta Janukowycza.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.