Nowe szaty www.gazetagazeta.com

2

Aż trudno uwierzyć, ale minęło już 12 lat od powstania tej witryny.Przyszła pora, żeby trochę ją odświeżyć. Staramy się dostosować rozkład naszych stron do upodobań Czytelników. Chronologiczną listę artykułów zastępujemy blokami najpopularniejszych kategorii. Czytelników przyzwyczajonych przez lata to układu chronologicznego zapraszamy na strony: wszystko i timeline gdzie nadal będzie można przeglądać artykuły w podobnym formacie jak to miało miejsce do tej pory. 

Czytelników zainteresowanych zmianami, jakie dokonywały się w ciągu minionych lat zapraszam do odwiedzenia Internetowego archiwum.

Na początku, w 2002 roku powstała internetowa broszura Gazety wydawanej w Toronto od 1988 roku. Jednak już po kilku miesiącach zorientowaliśmy się, że poprzez Internet docieramy do o wiele szerszego grona Czytelników. I właśnie dlatego od lipca 2003 zdecydowaliśmy się publikować w Internecie wybrane materiały. Oto jak wówczas o tym pisaliśmy:

—————

Internetowa “Gazeta” – już codzienna!
17 lipca 2003, Redakcja Gazety w Internecie

Po pierwszych tygodniach Gazety w Internecie zyskaliśmy sobie czytelników z całego świata – od Ameryk, przez Australię, Europę do Izraela. Na Państwa prośbę zaczynamy uaktualniać Gazetę pięć razy w tygodniu.

W sobotę, 5 lipca, pod adresem www.gazetagazeta.com pojawiło się nowe, internetowe wydanie “Gazety”, a w nim ponad 200 najciekawszych artykułów z ostatnich kilku tygodni podzielonych na prawie trzydzieści kategorii. Wiele z nich jest ilustrowanych kolorowymi zdjęciami. Każdy artykuł jest opublikowany w dwóch wersjach: jednej do czytania na ekranie monitora, oraz drugiej przygotowanej specjalnie do wydrukowania na komputerowej drukarce. Pojedyncze artykuły można też łatwo wysyłać pocztą elektroniczną.

Na naszej witrynie pojawiły się również reklamy oraz dział drobnych ogłoszeń, dając wszystkim zainteresowanym promocją największy zasięg reklam w Internecie wśród Polonii nie tylko kanadyjskiej.

Nadal wprowadzamy na witrynę Gazety teksty archiwalne, które uważamy za szczególnie ciekawe i wartościowe. To proces, który potrwa jeszcze dość długo.

Okazało się, że zainteresowanie naszą internetową Gazetą przerosło nasze oczekiwania. Statystyki są imponujące. Dziękujemy naszym nowym Czytelnikom za uwagi, sugestie i komentarze. Niedługo będą Państwo mogli dyskutować o poszczególnych tekstach. Narazie prosimy nadal nadsyłać nam swoje uwagi na adres Webmastera lub Webedytora.

Najczęściej powtarzającą się uwagą i prośbą było częstsze niż raz w tygodniu uaktualnianie materiałów. Spełniamy Państwa prośbę i od dzisiaj czyli 17 lipca Gazeta nowe materiały pojawiać się będą codziennie.

Pierwsza strona GazetaGazeta.com w Internecie z 2002 roku:

Pierwsza strona GazetaGazeta.com w Internecie z 2002 roku

Nasze własne zaskoczenie popularnością:

Nasze własne zaskoczenie popularnością

Pierwsze artykuły opublikowane w 2003 roku:

Pierwsze artykuły opublikowane w 2003

W 2012 roku  dokonaliśmy kolejnych zmian wyglądu naszej witryny, która wyglądała tak aż do dzisiaj:

Screen Shot 2014-09-13 at 8.21.26 AM

Pamiętajmy, że w 2003 roku nie było jeszcze ani Facebooka (2004), ani Youtube (2005). Wydawało nam się wówczas, że kilkaset artykułów czytanych przez kilka tysięcy czytelników na wszystkich kontynentach to dużo. Artykułów systematycznie przybywało, czytelników również – kontynentów jest tylko wciąż tyle samo. Z czasem pojawiać się zaczęło coraz więcej zdjęć i materiałów video. Zaczynaliśmy od kilku nowych artykułów w tygodniu, a obecnie systematycznie publikujemy po kilkanaście nowych każdego dnia.

12 lat temu nie było też smart-fonów ani tabletów. Nikomu się nawet nie śniło, żeby gazetę czytać na telefonie. Czasy się zmieniły i coraz więcej czytelników ogląda nasze strony na małych ekranach. Dla nich właśnie nasz nowy rozkład stron zmienia się automatycznie dostosowując do szerokości ekranu:

gazeta_small_screen

Kliknij!

Oto gdzie czytana jest nasza Gazeta online (wyraźnie musimy popracować nad Afryką i Grenlandią):

map 13.09.14

 

Mamy szczerą nadzieję, że nowy rozkład naszej Internetowej Gazety ułatwi każdemu znalezienie tego, czego szukał, a może nawet jeszcze czegoś więcej.

Czekamy na Państwa uwagi i komentarze. Nowy format będzie modyfikowany w reakcji na Państwa sugestie, a także w miarę realizacji naszych pomysłów (a mamy ich ciągle mnóstwo).

Zawsze chętnie nawiązujemy kontakt z osobami na całym świecie, które chciałyby z nami współpracować – Gazeta jest otwarta na nowe idee i nowych ludzi. 

Tomek Kniat – Webmaster i Małgorzata P. Bonikowska – Webedytor

Poleć:

O Autorze:

2 Comments

  1. ANTONI MELLER on

    Dzisiaj z interi dowiedzialem sie, ze Pani M. Bonikowska jest wyslanniczka Pana Adama z gazety wyborczej, a moze jest Pani i KOSZERNA. Jesli tak, to ladnie dba Pani o sprawy POLSKI i POLAKOW. NIE TO TAMTO 1!!!!!

    • Nieźle się uśmiałam – tak, proszę Pana, jestem też cyklistką i masonką. Muszę powiedzieć panu Adamowi, że mnie wysłał – może zacznie dofinansowywać Gazetę 🙂 A “koszerna”, jak raczył Pan to ująć jasno precyzując swój antysemicki światopogląd, nie jestem, chociaż nie raz żałuję patrząc jak Żydzi się wzajemnie wspierają i wspólnie dbają o swoją historię. My, Polacy, powinniśmy się od nich uczyć. A przy okazji, polecam Panu ten artykuł, bo zakładam, że jest Pan przykładnym katolikiem: https://gazetagazeta.com/2015/10/episkopat-antyjudaizm-i-antysemityzm-sa-grzechem/

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.