Nie tylko artysta zdziała cuda

0

Malowanie mieszkania lub domu jest sprawą błahą i prostą? To nie jest prawda. Ze statystyk wynika, że jakość malowania i kolory w pomieszczeniach są drugie co do ważności (po kuchni) przy decyzji kupującego o nabyciu domu. Dlatego też zastanówmy się jak malować.

Kolory a typ pomieszczeń

Kuchnia
Fachowcy radzą aby kolory wszystkich pomieszczeń ogólnie były jasne i w miarę natężenia żywe ale nie rażące. Jasne na pewno, choć niekoniecznie w kuchni. Zależy to od rozmiaru kuchni i koloru szafek, ale jeśli lubimy ostre kolory, które komponują się idealnie z resztą, to kuchnia jest miejscem, gdzie możemy puścić wodze naszej fantazji. Ważny jest efekt końcowy. Część kupujących lubi ciemne kuchnie (mam na myśli kolory szafek, blatu i kafelek) pod jednym warunkiem – że mamy maksymalne oświetlenie naturalne poprzez duże okna i oświetlenie sztuczne. W małych kuchniach odradzam eksperymenty. Jeszcze jedna mała porada a propos kuchni: superefektem aranżacji jest duży kontrast między szafkami a blatem. Jeśli szafki jasne to blat ciemny i odwrotnie – to zawsze robi wrażenie.

Salony i jadalnie
Zdecydowanie kolory jasne ale nie mdłe. Jadalnia i salon są pomieszczeniami, oprócz kuchni, gdzie najwięcej spędzamy czasu, czyli tam żyjemy. Wyrazistość ram okiennych w kontraście do koloru ścian jest miłym aspektem, który daje wiele wdzięku pod warunkiem że ramy i parapety okien są ładne i zadbane. Jeśli mamy tzw. family room i rzeczywiście lubimy ciemniejsze kolory, np. popularne brązy lub miks szarych i brązów, to możemy też tam zaeksperymentować. Oczywiście, warunek jest taki sam, że pokój ten jest dostatecznie duży.

Sypialnie i korytarze
Zalecam także kolory jasne i spokojne – zdecydowanie są one najlepszą opcją w każdym wydaniu. Pierwszą rzeczą, na jaką kupujący patrzy w sypialniach, jest ich wielkość. Ani meble ani żyrandole nie zrobią takiego wrażenia jak wielkość tych pomieszczeń dlatego malujmy je na jasno.

Jakość malowania
Wiele ludzi już dziś wie, że warto pomalować przed sprzedażą, ale zapominają o jednym – o jakości. Po pierwsze, pomalujmy farbą półmatową lub matową, odcinajmy ładnie narożniki sufitu, narożniki dolne, ramy okien i drzwi. Po malowaniu usuńmy wszystkie kawałki taśmy maskującej, zachlapania i wszelkie brudy powstałe przy pracy. Nie wystarczy tylko pomalować – trzeba zrobić to z głową. Kupujący patrzą na detale i jeśli pomalujemy byle jak to może to oznaczać dla nich, że reszta niewidoczna też jest zrobiona byle jak. Potraktujmy kupujących poważnie ,a na pewno zaprocentuje to w cenie uzyskanej za nieruchomość.

Poleć:

O Autorze:

Z przeszlo 14 letnim doswiadczeniem w sprzedazy nieruchomosci w Toronto i Mississauga oferuje najwyzszej klasy serwis dla moich klientow w zakresie obrotu nieruchomosciami takie jak mieszkania, lofty, domy, townhome, sklepy i budynki przemyslowe. (416) 827-2614 www.jackhauke.com

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.