Czas na tanie mieszkania w Toronto

0

W Toronto wciąż brak tanich mieszkań. Na liście oczekujących tzw. Housing Connections znajduje się 90 tys. rodzin.

Mer Toronto John Tory postanowił i ogłosił, że najwyższy czas zmniejszyć biurokrację i ułatwić procedury dla deweloperów aby budowano w Toronto więcej budynków, w których mieszkania są tanie. W związku z tym powołano inicjatywę o nazwie Open Doors, która ułatwi nieprofitowym deweloperom budować niedrogie lokale mieszkalne na terenach należących do miasta.

Zaapelowano także aby rząd federalny i rząd prowincji udostępniły należące do nich tereny. Chodzi o to, by zapewniać finansowe zachęty pomagające zmniejszyć koszty budowy.

Ogłoszenie nowego programu nastąpiło na terenie należącym do miasta przy 200 Madison Avenue, w rejonie Spadina Road i Dupont Street, które 10 lat temu przeznaczono jako miejsce budowy tanich mieszkań i dotąd nic się tam nie dzieje.

Mer podkreślił, że w 2009 roku miasto zadeklarowało budowę 10 tys. niedrogich lokali w ciągu 10 lat, ale nie dokonano tego, ponieważ w ciągu pierwszych 5 lat zbudowano zaledwie 2800 mieszkań. Zamiast 250 mieszkań rocznie budowaliśmy 52, powiedział Tory.

“Powinniśmy otwierać drzwi dla budujących tanie mieszkania”, powiedział burmistrz.

Jednym z zaleceń Open Doors jest zainwestowanie 20 mln dolarów ze specjalnego Development Charges Reserve Fund aby ułatwić budowy.

Kwestia ta będzie rozważona przez główną komisję miejską w maju, a raport ma zostać przedstawiony do końca roku.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.