Strajki nauczycieli trwają – nowe możliwe

0

Rodzice uczniów publicznych szkół Ontario oczekują decyzji związku zawodowego czy rozpocznie się akcja strajkowa w poniedziałek i jaki będzie miała zasięg.
Prezydent Elementary Teacher Federation w Ontario zapowiedział, że decyzja zostanie podjęta w piątek. Dowiemy się, czy będzie to pełny strajk, czy tzw. strajk włoski, kiedy nauczyciele wykonują tylko niezbędne czynności.

N-teacher_strike5___ContentRodzice otrzymali list z kuratorium TDSB w którym zapowiedziano, że w przypadku pełnego strajku niezbędne będzie zamknięcie wszystkich szkół podstawowych.

Minister edukacji Liz Sandals ma nadzieję na porozumienie przed poniedziałkiem, ale wielu rodziców w panice szuka opieki nad dziećmi.

Ponad 80 tys. uczniów szkół podstawowych w 32 kuratoriach z całej prowincji stałoby się ofiarami akcji protestacyjnej związku zawodowego.

Związek reprezentuje 76 tys. nauczycieli podstawowych szkół publicznych, także niezatrudnionych na pełnym etacie i personel pedagogiczny. Jest on największym związkiem zawodowym nauczycieli w całym kraju.

3 tys. pedagogów nauczania początkowego i personelu pomocniczego nie brałoby udziału w proteście.

Jednocześnie negocjacje z kuratorium okręgu Durham i Federacji Nauczycieli rozpoczną się w piątek trzy tygodnie po tym jak rozpoczęła się akcja strajkowa nauczycieli. Prezydent federacji nie jest pozytywnie nastawiony do ich finału.

W środę miał miejsce masowy wiec przed siedzibą kuratorium.

Strajk objął też nauczycieli szkół średnich okręgu Peel i miasta Sudbury.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.