Premie i nadwyżki Pan Am Games

0

Dziesiątki szefów komisji organizacyjnej igrzysk Pan Am Games otrzyma swoje premie od władz prowincji Ontario po sukcesach, jakimi okazały się igrzyska. Odbyły się one zgodnie z zapowiedzianymi terminami i mało, że budżet nie został przekroczony jest ok. 50 mln dol. nadwyżki.

53 osoby podzieli się 5,7 mln dol. premii.

Szef Pan Am Games David Peterson powiedział w środę rano, że de facto nadwyżka wynosi więcej między 70 a 90 mln dol., a być może nawet blisko 100 mln dol.

W czerwcu ograniczono kwotę premii dla szefów komitetu organizacyjnego igrzysk z 7 mln do 5,7 mln, ale kwota ta miała być podzielona pomiędzy mniejszą liczbę osób 53 zamiast 64. Osoby te otrzymały płace na poziomie 250 tys. dol. i zgodnie z ich kontraktami mają prawo nawet 100 proc. tej płacy po zakończeniu igrzysk.

Opozycja jest bardzo krytycznie nastawiona do sprawy wypłaty premii, twierdząc, że wykonali oni o prostu swoją pracę.

Jednakże, jak wyjaśniają władze prowincji, jest to praktyka typowa dla ogromnych imprez sportowych na całym świecie i klauzula o premii jest zawarta w kontrakcie podpisywanym przez osoby najmowane do kierowania organizacją takich imprez.

Zresztą, jak powiedział minister turystyki, kultury i sportu Micheal Coteau, premie zostały wkalkulowanie w budżet igrzysk wynoszący 2,5 mld dol.

Wielomilionowa nadwyżka oznacza, że spore pieniądze wrócą do rządu prowincji, a także do władz federalnych po zakończeniu rozliczania igrzysk.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.