Fińskie pudełka w Kanadzie

3
Znana od wielu lat w Finlandii inicjatywa o nazwie Baby Box pojawi się w Kanadzie. Jest to ruch, który drastycznie zmniejszył śmiertelność wśród niemowląt. Rząd fiński zapewnia każdej kobiecie w ciąży bezpłatne pudełko od lat 1930. Pudełko jest wypełnione różnymi przyborami kosmetycznymi, smoczkami i innymi przedmiotami przydatnymi dla noworodka, a także zawiera materacyk, co powoduje, że staje się znakomitym miejscem do spania dla malucha. Pomysł ten został wprowadzony w wielu innych krajach, a obecnie The Baby Box Company postanowiła, że będzie tego typu darmowe zestawy zapewniała wszystkim oczekującym na dziecko mamom w Ontario. Ok. 80 proc. rodziców, którzy otrzymają swoje pudełko, używają je jako główne miejsce do spania dla dziecka, często do wieku 6 miesięcy, mówi Jennifer Clary dyrektorka The Baby Box Company. Pudełka dla kanadyjskich mam będą zawierały wiele różnych przydatnych przedmiotów takich jak pampersy, smoczki i ubranka. Podobnie jak w przypadku Finlandii, liczy się tutaj na element edukacyjny. Mimo że w Kanadzie, a szczególnie w Ontario śmiertelność noworodków jest stosunkowo niska, podkreśla się, że następująca z niewiadomych przyczyn nagła śmierć noworodków zdarza się i jest najczęściej szokiem dla rodziny. Dlatego, jeżeli dziecko śpi na twardym podłożu, gdzie ma dosyć powietrza, zmniejsza się zagrożenie tego rodzaju tragedią. Kobiety w ciąży, które otrzymają pudełka, będą musiały spełnić szereg edukacyjnych wymogów, w tym przejść przez szkolenie dotyczące bezpiecznego spania i dopiero wówczas otrzymają cały zestaw, którego wartość ocenia się na 150-200 dol. The Baby Box Company ma nadzieję, że będzie mogła rozprowadzić 145 tys. takich pudełek w Ontario poczynając od sierpnia 2016 roku. Do tej pory wybrano już stu dystrybutorów, wśród których znajdują się ośrodki dla rodziców, kliniki, szpitale i różne grupy skupiające matki. Liczba ta zwiększy się w następnych miesiącach.
Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

3 Comments

 1. “drastycznie zmniejszył śmiertelność wśród niemowląt” oznacza tyle, że większa śmiertelność wśród niemowląt jest zjawiskiem pożądanym! WSTYD Pani Autorko!

  • Nie ma Pan (Pani?) racji. Wyrażdenie “drastycznie zmniejszyć” nie sugeruje, że zjawisko zmniejszane jest negatywne. Oto inne przykłady:
   “Bezczynność drastycznie zmniejsza siłę mięśniową” – no chyba, że Pan (pain?) uważa, że suła mięśniowa to coś negatywnego,
   “Po trzech tygodniach krwawych starć libijski przemysł naftowy drastycznie zmniejszył produkcję.” – to samo
   A zatem, zanim skrytykujemy, warto sprawdzić. Wstyd…

  • Dale Kowidz on

   ““drastycznie zmniejszył śmiertelność wśród niemowląt” oznacza tyle, że większa śmiertelność wśród niemowląt jest zjawiskiem pożądanym! ” – w jaki sposób Pani doszła do tego zrozumienia???

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.