Na ŚDM koleje w Małopolsce gotowe uruchomić 209 dodatkowych pociągów

0
W czasie Światowych Dni Młodzieży Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie są gotowe uruchomić 209 dodatkowych pociągów. Spółki wystąpiły do Ministerstwa Infrastruktury o ponad 9 mln zł dotacji. “Komunikacja kolejowa mogłaby być znaczącym wsparciem, jeśli chodzi o przewóz pielgrzymów i mogłaby odciążyć drogi, które będą zakorkowane” – mówił w czwartek dziennikarzom pełnomocnik władz Małopolski ds. ŚDM Jacek Pilch. Zgodnie z planem w okresie Światowych Dni Młodzieży uruchomionych ma zostać dodatkowo 209 pociągów. Mają kursować na trasach: Tarnów-Kraków- Oświęcim, Katowice-Kraków, Wieliczka-Kraków-Kraków Lotnisko/ Airport, Miechów-Kraków, Krynica-Nowy Sącz-Kraków, Zakopane-Kraków, Bielsko Biała- Wadowice-Kraków, Rzeszów- Kraków. Na wybranych liniach częstotliwość kursowania będzie wynosiła 15 lub 30 minut, co umożliwi przewóz kilku tysięcy osób na godzinę, np. z Tarnowa 5,4 tys. osób na godzinę. Będą to nie tylko uczestnicy ŚDM, ale także pracujący w Krakowie. Władze Małopolski w porozumieniu z przedstawicielami spółek kolejowych zwróciły się do ministerstwa infrastruktury o udzielenie dotacji na organizację dodatkowego transportu kolejowego. W piśmie zwracają uwagę, że ze względu na liczbę podróżnych w trakcie ŚDM niemożliwa może okazać się sprzedaż i kontrola biletów. “Spółki przygotowały ofertę, na razie trwa korespondencja z Ministerstwem Infrastruktury” – mówił Jacek Pilch.
Poleć:

O Autorze:

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.