Uchodźcy ciągle mile widziani

1
Minister imigracji John McCallum powiedział, że 98 proc. sponsorowanych przez rząd uchodźców z Syrii znalazło już stałe miejsce zamieszkania w Kanadzie. Minister powiedział komisji Izby Gmin, że pozostałe 2 proc. powinno zostać zakwaterowanych na stałe do połowy czerwca. Minister potwierdził, że rząd planuje sprowadzić 25 tys. sponsorowanych przez rząd uchodźców z Syrii w tym roku i wygląda na to, że cel ten zostanie osiągnięty. Jest to dodatkowa liczba poza 25 tysiącami sprowadzonymi do Kanady do końca lutego dzięki różnym formom sponsorstwa. McCallum powiedział, że 17 300 z tegorocznych 25 tys. uchodźców już przyjechało do Kanady, a pozostali dotrą tutaj do końca grudnia. refugees Minister podkreślał, że nadal wyzwaniem jest zorganizowanie odpowiedniego nauczania języka i poszukiwanie dla nich pracy ale procedury stają się coraz bardziej efektywne. Z ogromną satysfakcją powiedział, że nadal jest duże zainteresowanie wśród Kanadyjczyków pomocą dla syryjskich uchodźców. “Jestem prawdopodobnie jedynym ministrem imigracji na świecie, którego głównym problemem jest to aby przywieźć wystarczającą liczbę uchodźców, wystarczająco szybko aby usatysfakcjonować niezwykłą otwartość i hojność kanadyjskich rodzin, które chcą ich sponsorować”, powiedział minister McCallum. Ponadto dodatkowi urzędnicy zostali wysłani do regionów Syrii aby przyspieszyć i usprawnić załatwianie wniosków uchodźców pragnących przyjechać do Kanady. Jednocześnie minister zapewnił, że ta akcja nie ma negatywnego wpływu na los uchodźców z innych części świata ale to zrozumiałe, że dodatkowe wysiłki muszą zostać podjęte w przypadku sytuacji w Syrii ponieważ, jak to określił, jest to najgorszy kryzys uchodźczy na świecie od dziesięcioleci. McCallum powiedział również, że koszt programu dla uchodźców syryjskich będzie prawdopodobnie niższy niż planowano.
Premier Trudeau wita pierwszych uchodźców

Premier Trudeau wita pierwszych uchodźców

Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. Remark suggesting “cultural” for Syrians to use food banks insensitive: McCallum
    OTTAWA – Immigration Minister John McCallum says his suggestion there’s a cultural element driving Syrian refugees to food banks was insensitive and he regrets it.

    Food banks from Halifax to B.C. have reported serving hundreds of Syrians who have come to Canada since November, the month the Liberal government launched a major resettlement program to bring 25,000 people by the end of February and thousands more by the end of this year.
    Przyjechali okradac Kanade lol

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.