Lepsza opieka w domach

0
Ludzie, którzy korzystają z opieki w ich własnych domach, a także ich opiekunowie i rodziny otrzymają większą pomoc w związku z kwotą 100 mln dol., którą zaoferował rząd Ontario w tym roku. Minister zdrowia Eric Hoskins powiedział, że 80 mln zostanie przeznaczonych na zapewnienie 350 tys. dodatkowych godzin opieki pielęgniarskiej w domu pacjentów, a także 1,3 mln dodatkowych godzin różnego rodzaju pomocy domowej. Pozostałe 20 mln dol. zostanie przeznaczone na 600 tys. godzin pomocy dla opiekunówczłonków rodziny, a także 100 tys. godzin na rehabilitację. Minister Hoskins podkreśla jak bardzo ważny jest ten komponent ponieważ większość opieki nad osobami wymagającymi opieki w domu sprawują członkowierodzin.Trzebadaćimczas kiedy będą mogli mieć chwilę dla siebie i moment odpoczynku. W chwili obecnej tzw. PCWs (Personal Care Workers) mogą zostać wezwani aby członkowie rodziny mieli chwilę przerwy, która jest dłuższa niż jeden dzień, ale mogą by pobierane od nich opłaty jeżeli ich dochody nie kwalifikują ich zgodnie z wymaganiami lokalnego Community Care Access Centre. Osoby wymagające opieki mogąbyćtakżeumieszczonetymczasowo w domu opieki, np. do 60 dni jednorazowo i maksymalnie 90 dni w jednym roku aby ich opiekunowie rodzinni mogli wyjechać na krótkie wakacje. Wówczas jednak opłata wynosi 36,34 dol. za noc oraz wyżywienie. Zdaniem Hoskinsa, ważne jest aby ludzie mogli mieszkać jak najdłużej w swoich własnych domach i otrzymywać tam niezbędną im pomoc. Badania wskazują na to, że wtedy są w najlepszej formie i są najzdrowsi, a także możliwe jest zabezpieczenie im pomocy po znacznie niższej cenie niż w przypadku gdyby byli w szpitalu lub domu opieki. Rząd liberalny obiecał w swoim budżecie w 2015 roku zwiększyć finansowanie opieki w domu pacjenta o ponad 750 mln dol. przez okres trzech lat.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.