POLcast z wizytą w ZPwK

2
Mieliśmy przyjemność być gośćmi Grupy 95 ZPwK. Na zaproszenie jej szefowej Teresy Szramek Tomek Kniat i ja wzięliśmy udział w zebraniu w Mississaudze w niedzielę 23 października, aby opowiedzieć o naszym nowym projekcie medialnym POLcast, podcaście o Polsce i Polakach na świecie.
Foto Barbara Zborowska

Foto Barbara Zborowska

Tego dnia obchodzono akurat Międzynarodowy Dzień Dwujęzyczności. Było to bardzo sympatyczne i ciekawe spotkanie z gościnnymi członkami Grupy 95, ciekawe rozmowy i pyszne poczęstunki. Dziękujemy!
Teresa Szramek i my z koszulkami Dnia Dwujęzyczności Foto Barbara Zborowska

Teresa Szramek i my z koszulkami Dnia Dwujęzyczności                                 Foto Barbara Zborowska

 
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

 1. Rafal Pelszynski on

  A cóż wy macie wspólnego z polskością, że się spytam naiwnie ? Plujcie jadem i obelgami na tradycyjne polskie, katolickie wartości, a potem wpraszacie się do Związku Polaków? Aha… teraz to już rozumiem: reklamujecie swoją audycję! No przecież jakiś haczyk musiał w tym być.

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Oj, wstyd, ale co zrobić – ludzie nadmiernie podejrzliwi i żyjący w świecie teorii spiskowych, zwykle sądzą innych po sobie.
   Oto, tak dla Pana informacji, e-mail od prezes grupy p. Teresy Szramek:
   “Pani Malgosiu, bede teraz wystepowac w roli prezes Grupy 95 Zwiazku Polakow w Kanadzie. Postanowilismy pomoc ZNPwK i wlaczyc sie do zorganizowania w naszej Grupie Dnia Dwujezycznosci w niedziele 16 pazdziernika o godzinie 16.00 w Polskim Centrum Kultury (sala Columbusow na dole). W zwiazku z tym pomyslalam sobie, zeby zaprosic Pania i Pana Tomka, zebyscie uchylili czlonkom mojej Grupy rabka tajemnicy o tworzeniu Waszego unikalnego programu POLcast. Zainteresowanych tematem nie zabraknie.
   Jezeli tylko sie Panstwo zgodzicie, bedziemy zaszczyceni Wasza obecnoscia.
   Pozdrawiam serdecznie
   Teresa Szramek”
   ———–
   Wystarczy? Proponuję Panu spacer w jesiennym parku albo pogłaskanie psa. Może pomoże…
   Więcej nie planuję ani publikować takich ohydztw ani odpowiadać ludziom na takim poziomie.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.