Dodruk “1984” w związku z Trumpem (obejrzyj niezwykłe wideo)

1
Firma Signet Classics, wydawca „1984” George’a Orwella, podała, że zleciła dodruk książki, która stała się ostatnio bestsellerem na Amazon.com w związku z analogiami między językiem wykorzystanym w powieści a wypowiedziami rzeczników Białego Domu – pisze w środę AP. Signet Classics stanowi część grupy wydawniczej New American Library (NAL) specjalizującej się w publikacji dzieł klasycznych w przystępnych cenach. W komunikacie firma poinformowała, że sprzedaż “1984” stała się ostatnio zdumiewająco wysoka jak na książkę uznawaną za lekturę szkolną. W oświadczeniu Signet Classics czytamy też, że takie powieści jak “1984” Orwella przemawiają do “lęków i niepokojów” czytelników. Dzień wcześniej brytyjski dziennik “Guardian” poinformował, że “1984” znalazł się we wtorek na 6. miejscu bestsellerów internetowej firmy Amazon; sprzedaż gwałtownie przyspieszyła, gdy rzecznik Trumpa Sean Spicer podważył relacje mediów na temat tłumów zebranych na inauguracji prezydenta, a następnie doradczyni Trumpa Kellyanne Conway ogłosiła, że administracja dostarczy w tej sprawie “fakty alternatywne”. Jak wyjaśnia “Guardian”, pierwszą osobą, która publicznie porównała taki język do języka stworzonego w powieści Orwella, była znana dziennikarka “Washington Post” Karen Tumulty. Występując w programie Reliable Source sieci CNN powiedziała ona, że “fakty alternatywne to fraza z George’a Orwella”. Podczas konferencji prasowej rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział: “To był największy tłum, jakiego byliśmy świadkami przy okazji inauguracji. I kropka!”, a Conway odniosła się do tej wypowiedzi. “Guardian” przypomina, że Orwell w swej dystopii stworzył wizję opresyjnego superpaństwa, które prześladuje obywateli za każdą formę niezależnego myślenia; “nowomowa” i “dwójmyślenie” to formy dostosowania się do polityki i propagandy orwellowskiego reżimu.
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

1 Comment

  1. Kot von Unrug on

    Zastanawia mnie powyższy tekst, bo ja żyjąc w USA (poprzednio 20 lat dorosłego życia w PRL) widzę wielka podobiznę języka political correctness z językiem partii koministycznej, słowa tabu, prawdy objawione które nie wolno kwestionować (global warming). Co sie dzieje na uniwersytetach, safe spaces, indoktrynacja studentów ultra liberalnymi ideami. To wyborcy odrzucili i chca aby przywrócić zdrowy rozsądek i traktować sprawy tak aby znaleść praktyczne rozwiązania. Przywrócenie porządku w ekonomii i tworzenie dochodu narodowego jest najważniejsza rzeczą. Tylko bogate państwa mogą dbać o biednych, chorych i starych ludzi. Alternatywa praktykowana w ostatnich 8 latach wiodła do sytuacji takiej jak w Grecji. Jako profesor inżynierii, z doktoratem i habilitacja po latach w PRL i potem w USA, oraz podróżach po świecie, mam cos do powiedzenia potnym co sam przeżyłem i widziałem. Zaczekajmy na wyniki nowego podejścia rzadu nim wydamy wyrok.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.