Dlaczego młodzi nie są aktywni?

0
Zachęcamy do słuchania 41. odcinka POLcastu, który został wyprodukowany w Polsce, gdzie dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Dlatego ten odcinek nazwaliśmy “Made in Poland”. Cały odcinek jest poświęcony młodzieży. Na spotkaniu poświęconym przyszłości Europy poznałam trzy niezwykle ciekawe młode studentki. Jedna z nich to Polka studiująca stosunki międzynarodowe i europeistykę, a pozostałe dwie to Węgierki jedna z nich przyjechała na studia w Polsce z Budapesztu, a druga z Austrii, dokąd przeniosła się po objęciu władzy na Węgrzech przez Orbana.

Dwie z moich trzech rozmówczyń

Jedną z tez stawianych na spotkaniu, w którym wszystkie uczestniczyłyśmy, był brak aktywnego zaangażowania młodzieży w to, co dzieje się wokoło. I o tym rozmawiam z moimi trzema młodymi interlokutorkami, starając się wraz z nimi wyciągnąć pewne wnioski co do tego, co wpływa na aktywność młodych ludzi lub na jej brak. Ponadto w odcinku 41. usłyszymy wywiad z Jolantą Kulik, która pracuje z młodzieżą, fragmenty spotkania klubu dyskusyjnego, gdzie uczestnicy omawiają ciekawe tematy po angielsku (Ladies and Gentlemen’s Club) i rozmowę ze studentem z Arabii Saudyjskiej. Jest także segment opowiadający o koncercie jedynej na świecie całkowicie polskiej orkiestry, która powstała i koncertuje w Wiedniu orkiestry kameralnej Camerata Polonia pod dyrekcją Marka Kudlickiego.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.