Brawo dla lotniska na wyspach

0
Jak podaje Private Fly, torontońskie lotnisko na wyspach Billy Bishop Toronto City Airport zostało uznane za jedno z 10 lotnisk na świecie mogących się poszczycić najbardziej spektakularnymi lądowaniami na świecie (top ten Most Scenic Airport Landings). Lotnisko Billy Bishop zajęło miejsce 10. jako jedyne kanadyjskie i znalazło się wśród takich cudownych miejsc jak Saba na hokenderskich Karaibach, Queenstown Airport w Nowej Zelandii, Nice Côte d’Azur International Airport we Francji czy Gibraltar Airport. Lista na rok 2017 sporządzana jest na podstawie tysięcy głosów podróżnych z całego świata. Przez Billy Bishop Airport przewija się 2,7 mln pasażerów rocznie. Jest ono wygodnie usytuowane w pobliżu centrum miasta i oferuje wygodne połączenie z lądem poprzez niedawno oddany do użytku tunel, bezpłatne połączenie autobusowe z kilkoma punktami w centrum miasta, wygodne poczekalnie dla pasażerów, serwujące bezpłatną kawę, herbatę, napoje i przegryzki. Z samolotów linii Porter używających lotniska jest przepiękny widok na miasto przy startcie i lądowaniu. W marcu 2017 roku lotnisko zostało uznane przez Skytrax World Airport Awards za jedno z najlepszych regionalnych lotnisk na tym kontynencie i jedno z najlepszych lotnisk świata w kategorii poniżek 5 mln pasażerów. Otrzymało także tytuł Best Airport in North America w dwóch kategoriach i drugie miejsce na świecie w Airports Council International 2016 Airport Service Quality Awards. Airports Council International (ACI-NA) Environmental nagrodził także lotnisko na wyspach za radzenie sobie z hałasem Best Noise Mitigation Program. Pod koniec roku 2016zajęło 4. miejsce na liście Best International Airports przez Condé Nast Traveler. Z lotniska latają samoloty do 20 miast w Kanadzie i USA i obsługuje rocznie 2,7 mln pasażerów. Zapewnia zatrudnienie 6.500 pracownikom, w tym 1.960 bezpośrednio na lotnisku.
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.