Marzenia się spełniają, tym razem w Lidzbarku Warmińskim

1

W niedzielę 19 sierpnia miałem wielką przyjemność poprowadzenia na zmianę z amerykańskim kolegą dyrygentem dr. Victorem Wahby koncertu przyjaźni polsko-amerańsko-kanadyjskiej w moim rodzinnym mieście w Polsce w Lidzbarku Warmińskim.

Na zaproszenie burmistrza miasta Jacka Wiśniowskiego zagraliśmy koncert w wykonaniu połączonych orkiestr i chórów amerykańskich i polskich lekarzy wzmocnionych muzykami filharmonicznymi w nowo pobudowanym najpiękniejszym w moim przekonaniu amfiteatrze w Polsce.

W koncercie wzięło udział ponad 90 wykonawców. Wraz z orkiestrą i chórem wystąpili znakomici soliści sopran dr. laryngolog Hanna Zajaczkiewicz z Olsztyna, dr. tenor Paweł Pecuszok z Warszawy, baryton Richard Kunz z Waszyngtonu, dr. Justyna Chełmińska z Poznania, która przygotowała również chór polskich lekarzy oraz bas Aleksander Ładysz z Warszawy, którego będziemy gościli wkrótce na koncertach w październiku w Kanadzie. W koncercie wzięło udział ponad 2500 widzów mieszkańców miasta i przybyłych gości.

This slideshow requires JavaScript.

Miasto Lidzbark Warmiński obchodzi w tym roku 710 “urodziny”. Prawa miejskie miasto uzyskało w 1308 roku, Spotkanie i koncert przed pięknym gotyckim zamkiem Mikołaja Kopernika i biskupa Ignacego Krasickiego było szczególnie dla grupy amerykańskiej wielkim historycznym szokiem.

Na urodziny przyjeżdżamy z prezentami i tak w imieniu Polish Orphans Charity dr. Richardy Russ z Toronto w obecności burmistrza miasta i dyrektora biura promocji miasta Katarzyny Radulewicz wręczyłem najzdolniejszym muzycznie młodym muzykom urodzonym w Lidzbarku Warmińskim instrumenty muzyczne ufundowane przez kanadyjską fundację. Pani Teresa Wierzbicka z Toronto wręczyła natomiast ufundowaną przez siebie również muzyczną nagrodę. Serdecznie dziękuję fundatorom i wszystkim wykonawcom z USA i Polski.

Dziękuje wspaniałej i entuzjastycznej widowni, dziękuję mojej rodzinie i dawnym znajomych którzy tak licznie przybyli do Lidzbarka Warmińskigo. Koncert w moim mieście był od wielu lat moim wielkim marzeniem, a marzenia się spełniają. Czasami trzeba im pomóc. Do zobaczenia na koncertach Polish Pride Przeboje Niepodległej już 27 października w Toronto i 3 listopada w Vancouver. Będziemy świętowali wspólnie 100 letnią rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

Poleć:

O Autorze:

Beata Gołembiowska

Beata Gołembiowska – pisarka, autorka powieści Żółta sukienka, Malowanki na szkle, Lista Olafa, Droga do Wilenii oraz książek–albumów – W jednej walizce i Teatr bez granic. Kocha przyrodę, ceni ciszę, a w ludziach – tolerancję.

1 Comment

  1. Lidzbark Warmiński to piękne miasto, zawsze latem jest tam niespodzianka muzyczną, w ubiegły roku, super koncert jazzowy, szkoda że mnie w tym roku tam nie było

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.