Miłość najlepiej nas łączy

0

Międzynarodowy koncert “Colours of Love” to spełnienie marzenia znanej artystki fotografik, by zjednoczyć znakomitych artystów z całego świata na tętniącej życiem wielokulturowej scenie.

Odwiedzam Maggie Habiedę w jej eleganckim studiu w Oakville. Promienie lipcowego słońca przenikają przez wielkie okna i pięknie oświetlają wnętrze. Profesjonalnie zaaranżowana przestrzeń pełni funkcję zarówno prestiżowego i znanego studia portretowego w Greater Toronto Area jak i biura stowarzyszenia non-profit. Maggie spędza tu mnóstwo czasu. Właśnie w tym miejscu narodziła się idea międzynarodowego koncertu “Colours of Love”.

Maggie rozmawia ze mną w przerwie między spotkaniami, sącząc zieloną herbatę i jednocześnie szkicując portret jednego z klientów. Na pierwszy rzut oka moja rozmówczyni jest delikatna i filigranowa. Później jednak przekonam się, że jest odporna i uszlachetniona doświadczeniem życia na obczyźnie. Do perfekcji opanowała sztukę łączenia pasji z biznesem.

Maggie żegna ostatniego klienta i natychmiast rzuca się w wir pracy organizacyjnej związanej z finalizowaniem przygotowań do tegorocznej 3. edycji koncertu “Colours of Love”. Wydarzenie jest niezwykłe, gdyż występują w nim nie tylko znani i lubiani artyści z Kanady ale również z całego świata. Jak sama pomysłodawczyni mówi, koncert jest “świętem miłości”. Uważa, że muzyka jest wyjątkowym środkiem komunikacji, który zbliża do siebie ludzi i potrafi nawet zastąpić język.

Pomysł na zorganizowanie koncertu powstał podczas jej działalności fotograficznej, w którą artystka jest zaangażowana od wielu lat. Przyglądając się mozaice etnicznej Kanady i dostrzegając jej ogromny potencjał, Maggie postanowiła stworzyć, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie, wielkie artystyczne wydarzenie skupiające zdolnych ludzi i połączyć ich przy pomocy muzyki.

Początki Maggie Habiedy były bardzo skromne. Urodzona i wychowana w Polsce, przybyła do Kanady by studiować sztukę w Ontario College of Art & Design (OCAD). Mieszkając i podziwiając ten kraj za jego gościnność i różnorodność narodową, kochała ludzi. Oni odwzajemniali się swoją przyjaźnią i miłością. Wnikając głębiej w związki między społecznościami na poziomie artystycznym dostrzegła, że brakuje tam jednego element – wydarzenia artystycznego, które swoim zasięgiem połączy rozproszone po całej Kanadzie mniejszości etniczne i narodowe. Piękno i siła muzyki oraz zdolni artyści, jak twierdzi Maggie, mogą stanowić symbol Kanady, emanować energią, z której wielu skorzysta.

Pierwsza edycja międzynarodowego koncertu “Colours of Love” wyglądała dokładnie tak, jak Maggie sobie założyła. Wszystko poszło zgodnie z planem. Było kolorowo i międzynarodowo. Na scenie pojawili się znany i lubiany Ivan Komarenko – gwiazda polskiej estrady z Polski, wspaniała hinduska wokalistka Shweta Subram, zdolny początkujący wokalista Hektor Hernandez z Kuby oraz znany kanadyjskiej publiczności skrzypek z włosko-hinduskimi korzeniami Grenville Pinto. Maggie potraktowała nowe doświadczenie jako szansę dla artystów oraz kolejny fascynujący krok w swojej karierze artystycznej. Nawet zadbała o wystawny bankiet dla vipów oraz sponsorów przedsięwzięcia. W trakcie przyjęcia udało jej się poszerzyć grono zaufanych entuzjastów idei “Colours of Love”.

Ale jaki jest sens tego, co robisz? – spytałam ją. “Robię to bo kocham Kanadę. Kanada dała mi nowe życie i szansę, której nie byłam stanie odnaleźć w Polsce. Jako imigrantka jestem wdzięczna swojej nowej ojczyźnie oraz ludziom tu mieszkającym. Gotowa jestem razem z nimi tworzyć nową i tętniącą życiem wspólnotę młodego państwa.”

Poprzednie dwie edycje były wspierane zarówno przez znane postacie ze świata biznesu jak i polityki. Swoją obecnością “Colours of Love” zaszczycili szefowie policji oraz burmistrzowie miast Mississauga, Brampton i Vaughan. Na dzisiejszy dzień “Colours of Love” jest nie tylko wielkim artystycznym wydarzeniem ale również przedsięwzięciem łączącym się z działalnością filantropijną. W tym roku część zysków z koncertu zostanie przekazana na cele charytatywne – osobom borykającym się z zaburzeniami psychicznymi w ramach organizacji “Hats On for Awareness”. “To dla mnie wielki zaszczyt – krzewienie kultury a jednocześnie wspieranie i pomaganie ludziom w potrzebie”- mówi Maggie.

Maggie jest zadowolona z kierunku, w jakim rozwinęła się jej działalność non-profit. “Chciałam stworzyć coś, co by nas związało pomimo naszych różnic … im bardziej się różnimy, tym lepiej! Muzyka ma tę moc. Czujemy tę samą energię, wierzymy w te same rzeczy. Muzyka potrafi nas połączyć w sposób uniwersalny. Czyż to nie jest piękne?!” Maggie jest przekonana, że artystyczny eksperyment polegający na łączeniu różnorodności wykonawców ma ogromny wpływ na szeroko rozumianą kulturę. “Chciałam gościć gwiazdy z różnych krajów, tym samym wzbogacając naszą lokalną scenę. Mamy w Kanadzie szeroką gamę zespołów i artystów etnicznych, ale ja postanowiłam pójść dalej i zaprosiłam znanych i zdolnych artystów z innych krajów”.

Maggie nie ma zamiaru poprzestać na tym. Czuje wielką potrzebę oraz misję tworzenia wyjątkowego przeżycia zarówno dla jej artystów jak i gości w sali koncertowej. Tegoroczne wydarzenie będzie największym z dotychczasowych. Maggie chce stworzyć zaproszonym artystom super komfortowe warunki.

Wśród uczestników zeszłorocznego “Colours of Love” znaleźli się artyści z Ekwadoru, Nigerii, Ukrainy, Pakistanu, Polski i Kanady. Artyści wykonywali utwory w różnych stylach od popu przez jazz kończąc na muzyce etnicznej północno-amerykańskich Indian.

W tym roku na scenie Living Art Centre w Mississaudze wystąpią:

• Ivan Komarenko, Rosja/Polska czarujący, charyzmatyczny znany polskiej oraz rosyjskiej publiczności artysta

• Ilona Anna Urbaniak, Polska – hipnotyzująca i uczuciowa wokalistka i autorka tekstów

• Anna Cyzon, Kanada, – pełna energii żywiołowa piosenkarka oraz autorka tekstów i muzyki

• Varo & Chiesa, Peru – porywający i optymistyczny duet

• Daria Biancardi, Włochy – wyjątkowa fascynująca wokalistka z Włoch

• Miraya Verma, Wielka Brytania, Indie – znakomita popowa artystka reprezentująca styl Bollywood

• Natasha Crombie i Natalia Kusendova, dwie młode, zdolne i energetyczne kanadyjskie tancerki (znakomicie znane też poza kręgami artystycznymi).

Wszyscy oni wspólnie zrealizują w tym koncercie pasję i wizję Maggie: “Miłość dla mnie jest wartością najwyższą. Inspiruje mnie do wypełniania mojej misji. Miłość nas łączy. Motywuje do wielkich czynów. Potrafi zastąpić wyrafinowane lekarstwo i nawet wyleczyć dosłownie. Cóż może być ważniejszego od miłości, która jest ideą przewodnią koncertu “Colours of Love”?!”

Zapraszamy 28 października do Living Art Centre na ten niezwykły koncert.

Zinnia Jamshed

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.