Były kanadyjski polityk walczy o zakaz wjazdu do Kanady dla o. Rydzyka

0

Kanadyjskie ministerstwo spraw zagranicznych otrzymało cytaty Tadeusza Rydzyka i niektórych gości założonej przez niego radiostacji, które mogą zostać uznane za mowę nienawiści. W takim przypadku redemptorysta mógłby mieć problem z dostaniem się na teren tego państwa i być może nawet zostałby odcięty od datków od tamtejszej polonii. – Komentarze ojca Rydzyka i jego gości radiowych często mają oparcie w nietolerancji – uważa Thomas Lukaszuk.

(…)

W Polsce zrobiło się o nim głośno trzy miesiące temu, gdy podczas wizyty o. Tadeusza Rydzyka w kanadyjskich miastach Thomas Lukaszuk publicznie go potępił. – To, co się dzieje w Europie, zwłaszcza w Polsce, zaczyna się już dziać również w Kanadzie – tłumaczył później w wywiadzie dla Onetu. – Coraz częściej do głosu dochodzą trendy nacjonalistyczne i antyemigracyjne. A to nigdy nie wychodzi krajom na dobre. Powoduje jedynie narastanie różnic pomiędzy poszczególnymi grupami – mówił.

Więcej

Wywiad “Gazety” z Thomasem Łukaszukiem

Poleć:

O Autorze:

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.