Dalsze prognozy

0

Jest wiele czynnikow, które wpływają na rynek nieruchomości. Dalsze prognozy na rok 2019 możemy zacząć od ciągle pogłębiajacego się kryzysu na rynku wynajmu nieruchomości. Oczywiście wynajmu dla celów mieszkaniowych. Ciągle rosnące ceny spowodowane są niewielką podażą na rynku oraz tzw. “stress testem” , który przechodzą wszyscy kupujący starający się o pożyczkę hipoteczną.

Otóż brak mieszkań na rynku spowodowany jest głównie ograniczoną kwalifikacją potencjalnych kupców na większe i lepsze mieszkania, a więc ci, którzy już coś posiadają, również nie wystawiają swoich obecnych lokali na sprzedaż, bo nie mieliby gdzie pójść dalej, a jak wiemy większość klientów chce kupić coś lepszego i większego, jeśli ma już coś zmienić.

Ostatnie wiadomości z rynku pracy w Ontario są bardzo nieciekawe, a czekają nas dalsze. Otóż bezrobocie w prowincji utrzymuje się nadal na wysokim poziomie, obecnie powyżej 6,2%, a ostatnie wiadomości o utracie miejsc pracy w Oshawie nie napawają optymizmem. Do tego dochodzi zapowiadany przez banki dalszy wzrost stóp procentowych, co jeszcze utrudni kupno. A takie posunięcia mogą doprowadzić do dalszego schłodzenia rynku oraz obecnych cen.

Duży wpływ na rynek zarówno nieruchomości, jak i pracy, bezrobocia, ma liczba nowo rozpoczynanych projektów budowlanych. Otóż według danych opublikowanych przez TD Bank, liczba noworozpoczynających się budów spadła w lipcu drastycznie, o 16 tysięcy, do w sumie 40 tysięcy mieszkań.

W całym Ontario liczba spadła o 35 tysięcy, do 66 tysięcy mieszkań. Oczywiście większość z tych noworozpoczynających budów to mieszkania w apartamentach w wysokościowcach. W całej Kanadzie, nie tylko w Toronto, spodziewany jest również drastyczny spadek nowobudowanych mieszkań.

Podsumowując, rok następny zaczynamy od dużej utraty nowobudowanych mieszkań, bardzo rygorystycznego “stress testu”, dużej straty miejsc pracy w Ontario, oraz ogólnie słabej prognozy dla kanadyjskiej gospodarki w całości. Zapotrzebowanie na nieruchomości powinno spaść. Oczywiście, są pewne “kieszenie”, czy okolice samego miasta, zwłaszcza w centrum, gdzie zapotrzebowanie będzie się utrzymywać.

Porównujac nasz torontoński rynek z tym w Vancouver, widzimy, że na tym wybrzeżu zaczyna się powolny spadek zainteresowania, w tym cen nieruchomości, a więc początek pewnego typu recesji. Wielu analityków opiera swoje przewidywania właśnie na tym rynku, gdyż podobne reakcje rynku odnotywano zawsze.

Bardzo duży wpływ na ogólną sytuację ekonomiczną, a obecnie notujemy duże problemy z porozumieniem w ramach dawnego NAFTA, ogromne nieporozumienia pomiędzy Stanami a Kanadą w zakresie ceł, bardzo duże zadłużenie konsumenckie, problemy z blokowaniem przepływu ropy w Kolumbii Brytyjskiej, ciągły wzrost stóp procentowych oraz bardzo restrykcyjne warunki przyznawania pożyczek, trudno jest jednoznacznie przewidzieć rozwój rynku nieruchomości w rejonie Toronto.

Przyszły rok wydaje się dobry dla kupujących, oczywiście tych, którzy zaoszczędzili oraz stać ich na kupno.

W dalszym ciągu trzeba silnie podkreślić, że budownictwo i rynek mieszkaniowy mają niesamowicie duży wpływ na całą gospodarkę w Ontario. Niestety działania obecnego rządu federalnego nie korygują złego wpływu czynników zewnętrznych, nie ma nawet żadnego planu co dalej robić, jest to typowe dla liberałów, którzy zadłużają kraj w sposób niedopuszczalny.

Trzeba podkreslić, że bardzo duża część dochodu prowincji, oraz budżet, oparte były na wpływie do kasy środków z tzw. “Land Transfer Tax”, które teraz są bardzo ograniczone z uwagi na brak większego ruchu w transakcjach, a więc deficyt ciągle rośnie.

Oczywiście z uwagi na dalszy duży napływ imigrantów do Kanady, zapotrzebowanie na nieruchomości, zwłaszcza tańsze, będzie bardzo duże: nasz premier zapowiedział napływ imigrantów na poziomie 1 miliona w ciągu najbliższych 3 lat i wszyscy muszą gdzieś zamieszkać! Jest to również powód dlaczego ceny wynajmu tak drastycznie rosną: nie wszystkich da się upchnąć w obecnie istniejących, notorycznie demolowanych hotelach! A żądania będą przecież większe.

Zachęcam inwestorów do przejrzenia możliwości zakupu mieszkania w planowanej inwestycji, na rogu Burnhamthorpe oraz Rathburn: posiadam otrzymany od dewelopera cennik oraz plany mieszkań. Doskonała lokalizacja – na granicy z Toronto, blisko wszystkich autostrad. Oczywiście reprezentujemy przy zakupie, a także uzyskaniu pożyczki. Bardzo szybko można wynająć, czym zajmujemy się również.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.