Jak zlikwidować wolne media tak, aby z pozoru wszystko było normalnie

1

Węgry praktycznie zlikwidowały wolne media. Viktor Orban, na którego tak chętnie powołuje się prezes Jarosław Kaczyński, niemal całkowicie podporządkował sobie prasę, telewizję, radio i portale internetowe w tym kraju. Ponad kilkaset tytułów.

– Byliśmy bardzo naiwni myśląc, że ta władza nie jest zdolna do takiego kroku – tak w rozmowie z naszym reporterem przyznaje dziennikarz największej gazety krytycznej wobec Orbana. Jej zamknięcie 2 lata temu stało się symbolem rewolucji w węgierskim systemie medialnym. Rewolucji, której co ciekawe Węgrzy niemal nie zauważyli, bo nikt nie zamyka dziennikarzy w więzieniu i z pozoru, wszystko wygląda normalnie.  

OBEJRZYJ JAK TO ZROBIŁ ORBAN

This slideshow requires JavaScript.

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

1 Comment

  1. W państwie demokratycznym rządzi wybrana większość i mas media muszą należeć do większości aby nie przeszkadzały i nie robiły ludziom wody z mózgu, tak jak to robią prywatne media w Polsce. Ale mamy nadzieję że i w Polsce to się zmieni.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.