Już możemy wpłacać na WOŚP – wirtualne skrzynki

0

Jak co roku, razem z Polską i Polakami na całym świecie prowadzimy zbiórkę na sprzęt medyczny dla polskich szpitali pediatrycznych. To chyba najlepsza inwestycja z możliwych w zdrowie dzieci, czyli w szczęśliwą przyszłość świata. Dzięki tej akcji, rozpoczętej 27 lat temu, w każdym dziecięcym szpitalu w Polsce działają urządzenia medyczne z funduszu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można je łatwo rozpoznać, bo są oznaczone czerwonymi serduszkami WOŚP. Bez przesady można powiedzieć, że ten napływ sprzętu medycznego postawił na nogi polską pediatrię. Oznacza to lepszą diagnostykę, szybsze powroty do zdrowia, mniej cierpienia i wyższe kwalifikacje personelu medycznego.

Nasi woluntariusze będą czekać na Was w dniach od 11 do 13 stycznia 2019 w wielu kanadyjskich miastach, w miejscach najczęściej odwiedzanych: przed polskimi kościołami, na polskich plazach itp.

Na zakończenie zbiórki, 13.01.2019 odbędzie się koncert aukcja w restauracji “Fregata” w Mississaudze, przy ulicy 1900 Dundas East, o godzinie 15.00. Będzie na nim wspaniała muzyka (także goście z Polski!), super zabawa, aukcja i inne atrakcje. Szczegóły w wydaniu noworocznym “Gazety”.

Osoby, które chciałyby wesprzeć aukcję darowizną fantów są uprzejmie proszone o kontakt ze Sztabem WOŚP Canada pod numerem 416 357 8580 (Beata) lub 416 435 5209 (Adam). W przypadku większych przedmiotów służymy transportem. Czekamy na Wasze serce i hojność wszystko dla polskich dzieci!

A więc włączmy się wszyscy, bo WOŚP gra na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Nie przejmujmy się obelgami, insynuacjami i oskarżeniami to broń zła przeciwko dobru, od zawsze. WOŚP jednoczy ludzi w każdym wieku, ze wszystkich grup społecznych, z całego świata dla czynienia dobra. I tylko to się liczy.

WOŚP Kanada

TRWA JUŻ WIRTUALNA ZBIÓRKA NA WOŚP

 

I tradycyjna skrzynka polonijna – na cały świat:

adres – https://www.siepomaga.pl/puszkapolonia 

 

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.