Pranie pieniędzy

0

Pranie brudnych pieniędzy przy transakcjach nieruchomości jest doskonale wszystkim znane. Dlatego też rząd kanadyjski wprowadził prawo, które nakazuje monitorowanie tego procederu. Obecny rynek, który jest w dalszym ciągu bardzo rozwojowy, jest podatny na tego typu działania. Wszyscy agenci, zgodnie z ustawą tzw. FINTRAC są zobowiązani do informowania właściwych władz w momencie kiedy mają podejrzenia o takim procederze.

Według władz wiele transakcji nie zostaje jednak zgłoszonych, w związku z tym następują ostatnio duże kontrole w biurach pośrednictwa nieruchomości właśnie pod tym kątem. Zarzuca się agentom, że niewystarczająco zgłaszają ten problem.

Otóż w latach od 2013 do 2017 dokonanych było dwa i pół miliona transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości w całej Kanadzie, zgodnie z danymi uzyskanymi od kanadyjskiego zrzeszenia agentów nieruchomości.

W tym pięcioletnim okresie zgłoszono jedynie 197 transakcji o podejrzanym charakterze. Zgłoszenia te natychmiast uruchamiają działania odpowiednich agencji rządowych, policji, agencji bezpieczeństwa narodowego do odpowiednich dziań. Usiłuje się w ten sposób zapobiec takim transakcjom, oraz złapać przestępców, którzy chcą “prać” brudne pieniądze.

Według agencji rządowej, nieraz wysokie prowizje uzyskiwane z realizacji podobnych transakcji, nie wpływają korzystnie na agentów, którzy mieliby je zadenuncjować. Pzecież w wielu wypadkach, wiele osób powinno sobie zdawać sprawę z tego co się dzieje. Natomiast dla wykrycia sprawców, potrzebne jest w większości wypadków zgłoszenie, co często nie następuje z bardzo prozaicznych powodów: otóż ci, którzy tego dokonują, musieliby donieść również na siebie, bo przecież jednocześnie uczestniczą w tym procederze.

Widząc ten problem, w ostatnim miesiącu rządowy komitet finansów zapowiedział wprowadzenie dużo bardziej ostrych przepisów w tym zakresie, gdyż według jednego z przewodniczących parlamentarnej komisji finansowej jest to bardzo ważna kwestia. Według tej opinii, obecne prawo ma bardzo duże luki, pozwalające na pranie brudnych pieniędzy zarówno w transakcjach nieruchomości, jak też innych luksusowych wyrobów: kryptowalut, opancerzonych samochodów, kosztownych wyrobów artystycznych, antyków itd.

W związku z tym proponowane są aż 32 zmiany do istniejącego prawa. Bardzo ciekawe w jaki sposób opodatkowana będzie sprzedaż np. antyków? Kanada była ogólnie krytykowana na forum międzynarodowym za bardzo słabą legislację w tym zakresie: obecnie w dalszym ciągu można założyć firmę, korporację, otworzyć konto w banku, otrzymywać pieniądze z zagranicy, nawet nie podając swojego nazwiska.

Kanada jest jednym z dwóch państw tzw. G7, które nie wprowadziły praw odnośnie większej przejrzystości w zakresie konieczności rejestracji właścicieli korporacji. Nawet niektóre państwa tzw “rajów podatkowych”, związane z imperium brytyjskim jak Bermudy, Cayman Islands, czy Virgin Islands będą niedługo miały rejestr takich korporacji.

Prowadzi to oczywiście do większej kontroli oraz możliwości ściągania podatków, na które czyha każdy rząd. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób będzie prowadzony taki rejestr: czy będzie podawany do publicznej wiadomości, czy też do jego wglądu będą miały upoważnienie odpowiednie instytucje, jak policja, czy instytucje finansowe oraz rządowe. A więc spodziewana jest dużo większa przejrzystość w prowadzeniu nie tylko tego typu transakcji.

Okazuje się, że wszystkie rządy na całym świecie próbują uszczelniać swój system podatkowy, gdyż wydatki na różne przedsięwzięcia znacznie przekraczają wpływy z obecnie otrzymywanych podatków. Przykładem niech będzie chociażby miasto Toronto, które rząd liberalny pod przywództwem naszej byłej premier zadłużył w sposób przekraczający wszelkie wyobrażenie.

Okazuje się, że większość przychodów miano otrzymywać właśnie z transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, z tzw. “Land Transfer Tax”; natomiast obecny przychód z tego tytułu jest dużo mniejszy niż zakładano z prozaicznego powodu: dużo mniej transakcji niż zakładano. Zachęcam inwestorów do przejrzenia możliwości zakupu mieszkania w planowanej inwestycji na rogu Burnhamthorpe oraz Rathburn: posiadam otrzymany od dewelopera cennik oraz plany mieszkań.

Doskonała lokalizacja: na granicy z Toronto, blisko wszystkich autostrad. Oczywiście reprezentujemy przy zakupie, a także uzyskaniu pożyczki. Bardzo szybko można wynająć; czym zajmujemy się również. Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości.

Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący. We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.