Rodzice chcą nowoczesnego programu

0

Premier Ontario Doug Ford sugeruje, że wyniki konsultacji internetowych na temat edukacji seksualnej zostały wypaczone przez “pewne grupy” na wczesnym etapie procesu,

Konsultacje, które Ford zapowiadał jako “największe w historii Ontario w historii edukacji”, rozpoczęły się pod koniec sierpnia i zakończyły 15 grudnia.

Obejmowały one sesje telefoniczne oraz ankiety i zgłoszenia online.

Premier został zapytany we wtorek, czy prowincja uszanuje wynik konsultacji po tym, jak okazało się, że przytłaczająca większość respondentów sprzeciwia się jego decyzji o likwidacji zmodernizowanego programu nauczania seksualnego wprowadzonego przez poprzedni liberalny rząd.

CityNews zdobył pierwsze 2525 komentarzy przesłanych za pośrednictwem rządowej strony internetowej w ciągu pierwszych niespełna 24 godzin między 22 sierpnia a 23 sierpnia. Komentarze jasno wyrażają frustrację ze strony rodziców, którzy uważają, że rząd zrobił krok do tyłu, kiedy postanowił się wycofać z programu nauczania seksualnego z 2015 roku i powrócić do tego, który powstał w 1998 roku.

W sierpniu rząd uruchomił stronę internetową, po tym jak Ford zobowiązał się do przeprowadzenia tego, co nazwał największymi konsultacjami w historii prowincji, aby stworzyć nowy plan nauczenia wychowania seksualnego.

W tym czasie premier powiedział, że nauczyciele, którzy będą nadal korzystać z odwołanego programu nauczania, będą karani.

Program nauczania w 1998 roku, który tymczasowo zastąpił odwołany program liberałów, był krytykowany za to, że nie porusza on kwestii takich jak tożsamość płciowa, zgoda na kontakt seksualny i bezpieczeństwo w Internecie.

W programie nauczania 2015 wprowadzonym przez liberałów znalazły się takie tematy jak zastraszanie i seks w Internecie, a także inne takie jak związki tej samej płci, tożsamość płciowa i masturbacja, przeciw którym występowali przeciwnicy programu.

Oficjalna opozycja stwierdziła, że spodziewa się, że dalsze wypowiedzi oceniające decyzję rządu Forda będą bardzo podobne jak odnotowane na początku.

Wiele osób zakwestionowało także koszt i sens uruchamiania strony internetowej po tym, jak poprzedni rząd liberalny spędził miesiące na konsultacjach z rodzicami i ekspertami w celu opracowania nowego programu.

Rząd zapowiedział, że przyjrzy się danym z konsultacji w styczniu i przetestuje nowy program nauczania na wiosnę, a nowy program zostanie wprowadzony od początku nowego roku szkolnego jesienią.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.