Apelując o zaprzestanie nienawiści, TVP musi zacząć od siebie. Bez Jacka Kurskiego

0

Po pełnym nienawiści i skrajnie stronniczym wydaniu “Wiadomości” TVP w dniu powszechnej żałoby po zabójstwie prezydenta Adamowicza szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes TVP Jacek Kurski nie mają już moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi – stwierdza Towarzystwo Dziennikarskie.

„Najbardziej odpowiedzialni za tę sytuację są polityczni patroni Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz. Ich żal po zabójstwie prezydenta Gdańska jest hipokryzją, skoro aprobują to, co dzieje się w podległych im mediach” – stwierdza 15 stycznia 2019 Towarzystwo Dziennikarskie* w ostrej reakcji na poniedziałkowe „Wiadomości” TVP nadawane z Gdańska i niemal w całości poświęcone zabójstwu Pawła Adamowicza. Poniżej całe oświadczenie.

„Wiadomości” TVP z 14 stycznia wzbudzają powszechne oburzenie, nawet wśród prawicowych komentatorów. Świadczy o tym także ogromna popularność wieczornej analizy OKO.press autorstwa Agaty Szczęśniak i wiele podziękowań za nią.

WIĘCEJ

  • Towarzystwo Dziennikarskie to niezależna organizacja dziennikarska założona w 2012 roku przez Seweryna Blumsztajna (do dziś jest prezesem TD), nieżyjącą już Teresę Torańską, Dorotę Warakomską, Jacka Żakowskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Cezarego Łazarewicza,Wojciecha Maziarskiego, Jana Ordyńskiego, Joannę Solską i Jacka Rakowieckiego.
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.