Kanada przyjęła najwięcej uchodźców na świecie w 2018 roku

7

Rok 2018 był rekordowy dla Kanady. Po raz pierwszy od 72 lat Kanada przyjęła największą liczbę przesiedlonych uchodźców na całym świecie. Według najnowszych danych z University of Calgary, w 2018 r. Kanada była krajem wiodącym w tym względzie.

Dane Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), a także dane rządowe, ujawniły, że w 2018 r. Kanada przesiedliła około 30 000 uchodźców. Ta liczba jest wyższa niż liczba uchodźców zaakceptowana przez kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, Australię i inne.

Przesiedlanie uchodźców to “przeniesienie uchodźców z kraju azylu do innego państwa, które zgodziło się ich przyjąć i ostatecznie zapewnić im stałe osiedlenie”, informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Spośród wszystkich krajów na świecie Kanada przesiedliła najwięcej uchodźców w 2018 r., jak czytamy w raporcie “Globalne przesiedlenie uchodźców i Kanada” Roberta Falconera z Uniwersytetu w Calgary opublikowanego 23 stycznia 2019 roku. 

Poleć:

O Autorze:

7 Comments

    • Malgorzata P. Bonikowska

      Nie proszę Pani, 30 tys. Nie jest tu mowa o wszystkich imigrantach przyjętych przez Kanadę w 2018 roku, który miało być 310 000, a uchodżców, a to tylko jedna z kategorii imgracyjnych.

  1. Pani Klara, ta opinia byla wyrazana w stosunku do wlochow, irlandczykow, polakow i innych ugrupowan. Bylismy uwazani za pijakow itp. Mysle, ze nie moglismy sie zgodzic z ta opinia wtedy i nie mozemy powielac takie opinie dzisiaj.

  2. A w jaki sposob oni beda wspierac emerytów skoro nie chca pracowac? Robi sie coraz bardziej niebezpiecznie.. jestem a kanadzie niecałe 10lat i tak naprawde widze roznice traktowania tu kultur ktore Kanada „zaprasza”. Niby powinnismy byc na tym samym poziomie wkraczając do nowego kraju a „oni” maja o wiele latwiej..

  3. Dlaczego ten rząd nie pomoże w pierwszym rzędzie wszystkim emerytom, którzy dla tego kraju przepracowywali całe swoje życie?

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.