LOT zainaugurował rejsy z Warszawy do London City

0

Po raz pierwszy od dekady rozpoczęły się regularne operacje lotnicze między londyńskim City a Polską – powiedział Richard Hill z zarządu London City Airport z okazji uruchomienia przez PLL LOT połączenia między Lotniskiem Chopina – a tym portem.

“Dzisiaj (w poniedziałek – PAP), po raz pierwszy od dekady, rozpoczęły się regularne operacje lotnicze między londyńskim City a Polską. Połączenie to wzmocni więzi między naszymi krajami m.in. jeśli chodzi o turystykę, czy więzi gospodarcze między Warszawą a Londynem” – powiedział na konferencji prasowej członek zarządu ds. handlowych w London City Airport Richard Hill.

Jak dodał, dzięki temu połączeniu Brytyjczycy będą mogli podróżować nie tylko do stolicy Polski. “Warszawa to kolejna duża europejska stolica, która poszerzy naszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej i umożliwi połączenia z Azją dzięki połączeniom LOT” – powiedział.

Jak tłumaczył, lotnisko London City Airport położone w dzielnicy Royal Docks, jest najbliżej położone do biznesowego i finansowego centrum Londynu, w odległości 9,6 km od City i innych atrakcji miasta, jak np. Tower Bridge, czy wieża The Shard.

Rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki przypomniał, że ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia w tym porcie, LOT pozyskał specjalnie certyfikowane do lądowania w tym porcie nowe samoloty typu Embraer 190. Maszyna może zabrać na pokład 106 pasażerów.

“LOT pozyskał cztery tego typu maszyny specjalnie do obsługi połączeń do London City z trzech europejskich stolic: z Warszawy od poniedziałku, a w kolejnych miesiącach także z Budapesztu i z Wilna” – powiedział Kubicki.

Jak wskazał Kubicki, London City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. 

Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.