Wolne żarty a Open Hause

0

Przy okazji życzeń noworocznych, zawsze jest dużo różnego rodzaju żartów w internecine. Jedne smaczne, inne takie sobie, w każdym razie wszystkie powinny być wesołe. Ostatnio natknąłem się na pewne sytuacje, o których chciałbym niniejszym poinformować naszych Czytelników.

Otóż co stanie się kiedy agent dowie się, że niewiadomego pochodzenia odwiedzający oraz oglądający dom tzw. Open House, czyli dom otwarty, delikatnie mówiąc miał stosunek pozamałżeński w pokazywanym domu?

Jeszcze gorzej: co stanie się, jeśli ten właśnie agent, wystawiający dom na sprzedaż, sam uczestniczył w takim stosuneczku? Czasami stykamy się z wieloma różnego rodzaju dziwnymi pytaniami. Właśnie ostatnio przy okazji wystawiania domu na sprzedaż, oraz sposobie jego marketingu, wystawienia na rynek, zadano mi podobne pytanie.

Otóż zdarzyło się podobno komuś, że klientka powróciwszy do domu po tzw. Open House, zauważyła, że łóżko w jej córki pokoju jest w stanie zupełnego bezładu. A przecież tuż przed wyjściem sama wszystkiego dopilnowała, żeby pokoje wyglądały nienaruszone!

Wynikało z tego, że zarówno łóżko, jak i cały pokój zostały “użyte” przez osoby podczas takiego Open House: albo przez samego agenta, lub tez jakiegoś wizytującego. Sposób użycia tego łóżka wskazywał na czynności odbiegające znacznie od wcześniej uzgodnionego planu pokazywania domu, co nie miało nic wspólnego z planem marketingowym.

Co powinien zrobić agent w takiej sytuacji, a co właściciel domu: niezłe pytanie. Przecież dowody podobnych poczynań mogłyby być nie tylko w rzeczonym łóżku, lecz innych miejscach domu. Podczas Open House mojemu koledze zdarzyła się kradzież całkiem dobrych perfum: ale coś takiego?

Oczywiście każdy agent będzie starał się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Ponadto, jeśli wystawiający dom agent był uczestnikiem takiego uczynku, to proponowałbym Państwu zmianę agenta, oraz rozmowę z właścicielem biura, które on reprezentuje.

Jeśli Wasz agent nie brał czynnego udziału w całym zajściu, konieczne będzie dokładne wyjaśnienie całej sytuacji oraz podjęcie kroków, aby nie zdarzyła się już nigdy więcej.

Przyglądając się temu zdarzeniu w internecie, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, znalazłem wiele historii opisujących podobne przypadki podczas Open House’ow. Otóż pewnie niektóre pary to “kręci”. Widziałem różnego rodzaju artykuły opisujące podobne przypadki, w wielu miejscach domu, przez pary, które zostały wpuszczone na oglądanie posesji, a wykorzystujące sam fakt wejścia do domu, w zupełnie innym celu. Oczywiście agenci o tym nie byli poinformowani.

Sprawa ta dostała się również opisania w różnego rodzaju skeczach kabaretowych. Odnotowałem również pewną książkę napisaną przez panią Garber, który jest profesorem języka angielskiego na Uniwersytecie Harvard z początku tego wieku. Książka nosi tytuł Sex a Nieruchomości: dlaczego tak lubimy Open Housy?

W książce tej opisuje kwestie dlaczego tzw. otwarte domy są przyczynkiem do pewnego rodzaju rozważań co też może dziać się za zamkniętymi drzwiami. Są bowiem przypadki ludzi, którzy uwielbiają “ekscesy” w całkiem niespotykanych miejscach.

Już teraz niektórzy stwierdzą, że sprawa Open House może im się kojarzyć właśnie z formą uprawiania miłości, ale też można tak powiedzieć o wszystkim. Pewien mój znajomy mówił, że wszystko mu się kojarzy…

Oczywiście, udzielając rady jak postępować, muszę nadmienić, że oczywiście zawsze są wyjścia z sytuacji; jeśli zgadzamy się na Open House, nie musimy od razu wpuszczać wszystkich zainteresowanych, tylko jedną rodzinę, oraz oprowadzać ich po całej posesji. Mam zwykle przygotowaną na tę okoliczność wywieszkę: “Showing in Progress”, co oznacza pokazywanie w toku. Wiem, że niektórzy klienci narzekają, że nie mogąc wejść od razu, ale często taki rodzaj pokazywania domu po prostu zabezpiecza nas zarówno przed podobną sytuacją, jak i np. kradzieżą, co się również zdarza.

W innym wypadku możemy na Open House pójść ze współpracującym z nami innym agentem, w moim przypadku zdarza się to często, albowiem pracujemy w zespole “Co dwie głowy to nie jedna”.

Jeśli macie Państwo pytania odnośnie szczegółowej analizy rynku oraz cen w określonych okolicach, to posiadam bardzo szczegółową analizę, w zależności również od rodzaju nieruchomości. Dane mogę nadesłać drogą mailową.

Wystawiających nieruchomości do sprzedaży zachęcam do korzystania z naszej oferty: oferujemy od lat profesjonalną usługę za ograniczony procent prowizji, przy sprzedaży każdego typu nieruchomości. Wszyscy nasi klienci biorą udział w losowaniu nowego samochodu firmy Lexus, a za każdą transakcję otrzymują Państwo bilet losujący.

We wszystkich sprawach związanych ze sprzedażą oraz kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209- 3511 lub email: house4usteam@gmail.com; pracujemy w zespole “co dwie głowy to nie jedna”.

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.