WOŚP z ostatniej chwili – tuż przed koncertem

0
Tegoroczny 27. Finał WOŚP wystartował z rekordowym wynikiem otwarcia — ponad 11 milionów złotych! W tym roku po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla wsparcia najmłodszych pacjentów polskich szpitali specjalistycznych. W studiu przy warszawskim Placu Defilad wrze od emocji, a wolontariusze wyposażeni w identyfikatory i puszki wyszli na ulice polskich miast.
 
27. Finał – na co przeznaczymy pieniądze?
Zebraną w tym roku kwotę przeznaczymy na zakup ponad 160 urządzeń medycznych o łącznej wartości kilkuset milionów złotych. To m.in. rezonans magnetyczny, rentgen stacjonarny, ultrasonograf i tomograf komputerowy. Sprzęt ma trafić do 50 wysokospecjalistycznych szpitali dziecięcych na terenie całej Polski.
 

Tradycyjnie do puszki lub bez wychodzenia z domu — Jak nas wesprzeć?

Podczas 27. Finału  kwestuje 120 tysięcy wolontariuszy na całym świecie. Już teraz sztaby działają także poza granicami Polski m.in. w Nowej Zelandii, Japonii, Norwegii, Australii i na Filipinach. Każdy wolontariusz WOŚP wyposażony jest w specjalny identyfikator, czerwone serduszka i puszkę z banderolami. Część wolontariuszy będzie dysponować też terminalami płatniczymi. Lista miast, w których można ich spotkać, dostępna jest tutaj.

Finał wesprzeć można też bez wychodzenia z domu, np. wysyłając sms o treści SERCE na numer 75 565 (koszt 6,15 zł). A także przez specjalne strony internetowe:

wplacam.wosp.org.pl
eskarbonka.wosp.org.pl
wspieram.to/wosp
 
O wszystkich metodach wsparcia tegorocznego Finału można przeczytać na stronie: www.wspieraj.wosp.org.pl
 

Kanadyjska zbiórka wirtualna tutaj

 

Przypominamy o trwających już aukcjach internetowych, na których znajdują się m.in. przedmioty przekazane przez gości, którzy już odwiedzili studio. Wśród nich rower od Kasi Stankiewicz czy partytury Zbigniewa Wodeckiego, które przekazała córka artysty. Na stronie aukcje.wosp.org.pl znaleźć można też spotkanie z Robertem Lewandowskim, uroczystą kolację dla 10 osób przygotowaną przez Mateusza Gesslera, dzień z Donaldem Tuskiem czy zestaw gadżetów Zimowej Wyprawy Narodowej na K2. Do tej pory zadeklarowana kwota z aukcji wynosi ponad 4 miliony złotych.

 
Miasteczko WOŚP przed Pałacem Kultury i Nauki

Na Placu Defilad powstały cztery strefy z atrakcjami. Do wspólnej zabawy zapraszają: Play, Onet, mBank, Mastercard®. Chętni mogą spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami, spotkać się z YouTuberami, zrobić zdjęcie w fotobudce czy zobaczyć Warszawę z perspektywy diabelskiego młynu Play. Już po raz 14. grają z nami też fryzjerzy z salonu KEMON, którzy przygotowali dwie strefy dla uczestników.
 

Na głównej scenie od godziny 14:30 rozpoczną się koncerty, jako pierwszy wystąpi zespół The Sixpounder, półfinalista Eliminacji do Pol’and’Rock Festival. Do godziny 22 publiczność rozgrzewać będzie czternaście zespołów, m.in. Tabu, Zalewski, Lao Che i Nocny Kochanek. 


Dla fanów sportu czeka rozgrzewka — i to dosłowna — przed Biegiem „Policz się z cukrzycą”. W samej Warszawie weźmie w nim udział 5 tysięcy uczestników, a dochód z rejestracji zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą w ramach prowadzonego przez Fundację programu. Biegacze wystartują punktualnie o godzinie 13:55.

Więcej informacji o przygotowanych strefach i atrakcjach znajdują się na stronie internetowej WOŚP.
 

Ratujemy i Uczymy Ratować

Ważnym elementem Finału WOŚP jest Program Edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować”, czyli nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej skierowana do najmłodszych. W namiocie przylegającym do studia nagraniowego przygotowane zostały 4 strefy, gdzie, pod okiem Instruktorów czy za pomocą wirtualnej rzeczywistości, można poznać podstawowe zasady ratowania życia. Dziś namiot otwarty jest w godzinach 9.00-19.00.

Podczas transmisji w studiu 27. Finału pojawiła się Gabrysia — mała bohaterka Programu “Ratujemy i Uczymy Ratować”, która pierwszej pomocy nauczyła się dzięki strażakom z OSP w Szydłowcu. Gdy w jej domu zapaliła się butla z gazem, Gabrysia bezzwłocznie wezwała służby ratunkowe. Dziś Jurek Owsiak wręczył jej medal. 

 
Biuro Prasowe Fundacji WOŚP
Poleć:

O Autorze:

PAP

PAP to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.