Teraz czas na pomoc innym

0

Syryjski uchodźca, który założył znakomicie funkcjonującą firmę czekoladową w Nowej Szkocji, ogłosił swój plan zatrudnienia i mentorowania innych uchodźców.

Firma Peace of Chocolate w Antigonish w Nowej Szkocji zobowiązała się zatrudnić 50 uchodźców do 2022 r., a także objąć doradztwem i mentoringiem 10 start-upów dla uchodźców w ciągu najbliższych kilku lat.

Ta słynna firma została założona przez rodzinę Hadhadów, którzy uciekli ze zniszczonego wojną Damaszku w 2012 roku. W 2016 roku przybyli do Nowej Szkocji, zaczynając życie od początku.

Firma szybko odniosła sukces i zyskała rozgłos na świecie.

Tareq Hadhad, założyciel i dyrektor firmy, powiedział, że “Peace by Chocolate” ma na celu spłacenie długu wdzięczności wobec kraju, który przyjął jego rodzinę, kiedy tak wiele krajów zamykało swoje granice przd uchodźcami z Syrii.

Teraz planuje otworzyć się na innych uchodźców pragnących rozpocząć w Kanadzie nowe życie – tak jak Kanadyjczycy zrobili to dla jego rodziny, kiedy tej pomocy najbardziej potrzebowała.

“Oni (uchodźcy) przybywają tutaj, aby wnieść swój wkład w ten kraj, przybywają tutaj, by działć a rzecz lokalnej społeczności, a my jako rodzina, która straciła wszystko, wiemy, jak się oni czują” – powiedział Hadhad.

“Bycie uchodźcą nie jest wyborem, nie jest decyzją, nie jest celem życiowym. Ci ludzie uciekają ze swoich domów z powodu wojny, z powodu prześladowań. Ważne jest, aby każdy odegrał rolę we wspieraniu tych nowoprzybyłych do Kanady. “

Hadhad powiedział, że będzie oferował stanowiska w produkcji, sprzedaży i zarządzaniu wyższego szczebla.

Ojciec Hadhada, Assam, prowadził firmę czekoladową w Damaszku przez wiele dziesięcioleci, ale została ona zniszczona podczas bombardowania w 2012 roku.

Wiele miejsc pracy będzie zlokalizowanych w nowych obiektach, które mają powstać w różnych częściach kraju, ponieważ firma Peace By Chocolate rozbudowuje się.

Hadhad powiedział, że ma nadzieję, że inne kanadyjskie firmy pójdą jego śladem i będą wspierać nowych imigrantow.

“Wszyscy, gdy tu przybyli, dostali pomoc, a teraz kolej na nich, aby pomóc innym” – powiedział. “Chcemy wspierać innych uchodźców, tak jak niegdyś ci, którzy nas wspierali”.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.