Co dzisiaj w Kanadzie? (11 lutego)

0

• Mrozy w Kanadzie nie słabną. Oczekuje się, że temperatura w Albercie osiągnie -50, bez tzw. windchill factor, czyli wpływu wiatru na odczuwanie zimna. W sobotę, w najzimniejszym miejscu w Kanadzie było -41,2 C – w Teepee Creek w Albercie. W tym samym czasie najwyższa temperatura w Kanadzie wyniosła 1,8 C w Vancouver.

• Seryjny morderca Bruce McArthur został skazany na dożywocie z możoiwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie nie wcześniej niż za 21 lat. Oznacza to, że będzie miał wtedy 91 lat. Pracujący przy zgospodarowaniu terenów zieleni McArthur przyznał się do zamordowania 0śmiu gejów w okresie między rokiem 2000 a 2017. Ich zwłoki poćwiartował i zakopał w donicach.

• W wieku 81 lat zmarł na raka były konseratywny minister finansów Michael Wilson. Został posłem w 1979 roku w okręgu Etobicoke Centre. W 1983 roku ubiegał się o przywództwo partii ale wybrał Brian Mulroney, który jako premier mianował go ministrem finansów. To Wilson wprowadził GST – Goods and Services Tax. Jako minster przemysłu i handlu międzynarodowego negocjował ukaład NAFTA. Odszedł z polityki w roku 1993.

• Jeleń zbił okno i wpadł do baru w Oshawie. Zwierzę było przerażone i dopiero po podaniu mu środków uspokajających udało się go wynieść na zewnątrz. Do incydentu doszło w niedzielę ok. 11.00 w barze Atria. Był to jeden z trzech jeleni, które pojawiły się na ulicach miasta, a inny zniszczyl biuro posłanki ontaryjskiej z NDP Jennifer French.

Codzienny cykl “Co dzisiaj w Kanadzie?”

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.