Co dzisiaj w Kanadzie? (8 lutego)

1

W tym cyklu będziemy prezentować codziennie najważniejsze newsy dnia, w dużym skrócie, aby nasi Czytelnicy wiedzieli co się dzieje w Kanadzie. Czasami będziemy uzupełniać wiadomości parę razy dziennie, więc wracajcie proszę do tych artykułów jeszcze tego samego dnia. Dadzą Wam one orientację o czym się mówi w naszych kraju.

Zaglądajcie do tego cyklu oznaczonego tym właśnie zdjęciem:

  • Grzyb w domach małej społeczności ludności rdzennej w północnym Ontario powoduje u wielu  dzieci problemy układu oddechowego i wysypkę. Jedno dziecko musiało zostać przewiezione na pogotowie. Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego, wódz Cat Lake First Nation mówi, że ma nadzieję, że rząd wyda nakaz ewakuacji gdyż ponad połowę domów w rezerwacie uznano za niezdatną do zamieszkania z powodu grubych warstw pleśni.
  • Nowy eksperyment wykazał, że pracownicy placówek handlu detalicznego są narażeni na “niepokojące” poziomy chemikaliów przemysłowych, które można znaleźć na papierze, który jest używany do drukowania paragonów. Skutkuje tu u pracowników sklepów cukrzycą, otyłością, ADHD i rakiem.
  • Po tym, jak kanadyjscy dyplomaci na Kubie, którzy zachorowali  na tajemnicą chorobę, złożyli pozew o 28 milionów dolarów przeciwko rządowi federalnemu, premier Justin Trudeau powiedział, że konsekwencje zdrowotne, których doświadczyli, są “realne”.
  • Seryjny morderca Bruce McArthur zostanie skazany dzisiaj po tym, jak w zeszłym tygodniu przyznał się do winy. Jest oskarżony o zamordowanie ośmiu mężczyzn mających powiązania z gejowską społecznością w Toronto.
  • Budżet Mississaugi na 2019 rok – podwyższenie podatków od nieruchomości o 2,9 proc. 
Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

1 Comment

  1. jozef lebenbaum on

    Serdecznie pozdrawiam ipodziwiam . Odezwij sie koniecznie bedac w warszawie.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.