Koniec sieci sklepów z butami

1

Payless ShoeSource Canada Inc., firma z siedzibą w Kansas, mówi, że wkrótce złoży wniosek o ochronę przed wierzycielami w Kanadzie i do wiosny zamknie wszystkie swoje 2500 sklepów w  w Ameryce Północnej.

Stephen Marotta, główny komisarz ds. restrukturyzacji firmy, informuje w oświadczeniu, że zamknięcia sklepów są koniecznie, ponieważ wcześniejsza reorganizacja pozostawiła firmę “źle wyposażoną” na dzisiejsze warunki w handlu detalicznym, ze zbyt dużymi długami i kosztami prowadzenia sklepów.

Firma, która również złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w USA, twierdzi, że zacznie zamykanie sklepów pod koniec marca, choć niektóre będą otwarte do końca maja, podczas gdy będzie prowadzona sprzedaż likwidacyjna.

Dokumenty pokazują, że firma zatrudnia około 2400 pracowników i prowadzi 248 sklepów w Kanadzie.

Firma nie zapłaciła czynszu w lutym w 220 sklepach w Kanadzie i odnotowała straty operacyjne na poziomie ponad 12 milionów USD w zeszłym roku.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

1 Comment

  1. Lech Jaworski on

    Nigdy nie dowiemy się prawdziwych przyczyn bakructw. Może konkurencyjna firma podłożyła nogę przez poparcie pożyczki lub fałszywej inwestycji przez jakichś diabłów. Czasem właściciel firmy bierze dużą pożyczkę na swoje nazwisko i ucieka z pieniędzmi do ciepłych krajów. Zastępca Hitlera – Bormann, podobno został w 1945 roku, wyciągnięty z jego bunkra przez angielski wywiad. Osiadł w Argentynie i zajmował się inwestowaniem skarbów zrabowanych, między innymi w Polsce. Tony złota zrabowanego z kościołów i z wyrwanych zębów Polaków i Żydów więzionych w Oświęcimiu zostały ukryte w Argentynie i w Nowym Jorku. My zwykli zjadacze chleba, albo jak Anglicy nas nazywają unwashed masses = niemyta chołota, nawet nie powinniśmy o tym wiedzieć ani o tym mówić!

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.