Polskie dzieci-uchodźcy w Afryce – spotkanie w Toronto

0

Historia, o której kilkakrotnie opowiadaliśmy w POLcaście – losy dzieci polskich, które trafiły do Afryki. Jak piszą organizatorzy: “Dołącz do nas, aby dowiedzieć się o tej zapomnianej historii polskich uchodźców podczas II wojny światowej i zbadać dramatyczne konsekwencje ich historii”.

Będzie to spotkanie z Amandą Chałupą, współautorką (wraz z Jonathanem Durandem) filmu dokumentalnego “Memory is Our Homeland”, który miał swoją premierę w listopadzie 2018 roku na festiwalu filmów dokumentalnych w Montrealu – Montreal International Documentary Festival i zdobył tam nagrodę publiczności People’s Choice Award.

Tej sprawe poświęciła swoje badania naukowe Amanda Chałupa w McGill University. W sobotę opowie ona o swoich badaniach, o historii polskich dzieci w Afryce i o filmie 

O sobotnim wydarzeniu

Ten wieczór edukacyjny jest wspierany przez PMA Canada, zapewniającą polskie trunki. Po wykładzie odbędzie się dyskusja i sesja networkingowa.

•••

Warto wybrać się na ten niezwykły wieczór zorganizowany przez organizację młodych profesjonalistów, którą wspieramy od chwili jej powstania.

Konekt w “Gazecie”

Konekt w POLcaście –“Konekt – a new brand of polishness (Episode 53)”

Historia polskich dzieci w Afryce w POLcaście: 

  1. A child’s journey from the Arctic to the Equator – Part 1 (Episode 46)
  2. A child’s journey from the Arctic to the Equator – Part 2 (Episode 47)

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.