Powstanie nowy ruch polityczny?

0

Nowy projekt może powstać 4 czerwca i opierać się o samorządowców oraz środowiska, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w pokonaniu PiS – twierdzi “Rzeczpospolita”.

Robocza nazwa projektu to Ruch 4 Czerwca – twierdzi jeden z polityków z Trójmiasta w rozmowie z gazetą. W planie jest zaangażowanie samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać PiS.

Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, “otoczenie Tuska z coraz większym niepokojem przygląda się obecnej sytuacji opozycji”. Konsternację miała wywołać prezentacja Koalicji Europejskiej w formacie bez szerokiej listy, a tylko z politykami PO oraz byłymi premierami związanymi z SLD. Waldemar Pawlak miał nie dostać nawet zaproszenia na wydarzenie.

– Projekt 4 Czerwca będzie potrzebny zarówno wtedy, gdy opozycja przegra wybory do PE, jak i wtedy, gdy je wygra. A porażka opozycji bez szerokiej listy jest prawdopodobna. Wtedy konieczny będzie restart – twierdzi polityk zaangażowany w sprawę.

W centrum wydarzeń do 4 czerwca będzie Gdańsk i ECS, z którego rady wycofała się niedawno Solidarność. Punktem zapalnym jest też m.in. kwestia dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności, którą obywatele zebrali sami za pomocą internetowej zbiórki.

PiS krytykuje zaangażowanie polityczne ECS, a resort kultury na początku lutego zaproponował przyznanie 3 mln zł dotacji w zamian za zmiany personalne i utworzenie nowego działu. Ta propozycja została jednak odrzucona.

Na podstawie materiałów “Rzeczpospolitej” opracowała Joanna Wójcik

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.