Spotkanie w 30. rocznicę Okrągłego Stołu

0
6 lutego – dokładnie w 30. rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu – o godz 12.00 (do 14.00) w Marzycielach i Rzemieślnikach (Dom Handlowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, III piętro) odbędzie się spotkanie pt. “Kuchnia Okrągłego Stołu”.

6 lutego będziemy obchodzić 30-lecie rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, które doprowadziły do rozpisania pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w czerwcu 1989 r. i pokojowej zmiany ustroju państwa polskiego. Okrągły Stół stał się przełomowym momentem w historii Polski. Zainspirował też rozpoczęcie podobnych przemian w innych państwach Bloku Wschodniego.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z uczestnikami tych wydarzeń, którzy opowiedzą o tym jak wyglądał Okrągły Stół „od kuchni”. Jak byli usadzeni przedstawiciele obu stron? Jak przygotowywali się merytorycznie do obrad OS? Kto przygotowywał protokoły z rozmów? Jak opozycjoniści występowali w rządowej TV? O czym rozmawiano w kuluarach? Jak wyglądała praca stenotypistek?

Kulisy, anegdoty i nieznane szczegóły poznamy z pierwszej ręki w środę 6 lutego o 12:00 w „Marzycielach i Rzemieślnikach” (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, III piętro).

O kuchni Okrągłego Stołu będą opowiadać Andrzej Wielowieyski, Henryk Wujec, Grażyna Staniszewska, Marcin Święcicki, Ludwika Wujec i Jan Dworak. Spotkanie poprowadzi Mateusz Luft.

Spotkanie jest organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Spotkanie będzie nagrywane, a filmowa relacja na żywo (streaming) pojawi się na naszej stronie na Facebooku oraz stronie internetowej Klubu.

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.