Zagadka osób niskiego wzrostu

0

Jest ich bardzo niewielu, maksymalnie 350 na całym świecie, w tym około setka żyje w jednej z odległych dolin Ekwadoru. Ich wyjątkowość przykuła uwagę pewnego lekarza.

Dr Jaime Aguirre-Guevara przez dwadzieścia dwa lata spotykał się w tym regionie z „karłami Larona” – ludźmi chorującymi na zespół Larona. Zebrał na ich temat mnóstwo danych, takich jak wzrost, masa ciała, występowanie różnych chorób.

Jedna rzecz szczególnie zwróciła jego uwagę: charakteryzuje ich późne dojrzewanie płciowe i otyłość, ale i to, że nie chorują na cukrzycę. U osób z karłowatością typu Larona również bardzo rzadko występują udary mózgu i choroba Alzheimera.

Czy tajemnica tych osób tkwi w hormonach?

Poziom hormonów w organizmie jest wciąż niedoceniane przez współczesną medycynę. A przecież są one odpowiedzialne za Twoją siłę, poziom energii, za to, czy wyglądasz atrakcyjnie!

Prawidłowy poziom hormonów jest konieczny do utrzymania i odzyskania optymalnego zdrowia!

Gdy pogarsza się stan:

 • jędrności Twojej skóry szyi, ramion czy nóg…

 • sfera seksualności…

 • Twoich włosów…

 • Twojej pamięci i czujności

 • ruchomości Twoich stawów i siły mięśni…

Gdy czujesz, że Twój zegar biologiczny jest nieubłagany…

Nie musisz się temu biernie przyglądać! Nie czekaj, aż niepokojące Cię objawy nasilą się na tyle, żeby będzie się musiał zająć Tobą lekarz. Pomóż swojemu organizmowi regenerować się całkowicie naturalnie.

Dobra wiadomość jest taka, że w wielu przypadkach odzyskanie prawidłowego poziomu hormonów i poprawa Twojej kondycji i stanu zdrowia jest możliwe w sposób całkowicie naturalny, bez żadnych skutków ubocznych. Daje to o wiele lepszy efekt niż jakiekolwiek leki chemiczne, gdyż hormony wywierają także wpływ na ekspresję Twoich genów.

Znów możesz się poczuć jak za dawnych lat.

Jeśli chcesz znać dokładnie skutki każdej terapii przywracania równowagi hormonalnej oraz precyzyjne dawkowanie, zacznij korzystać z miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging.

Już w najbliższym wydaniu tego miesięcznika:

 • W niedalekiej przyszłości: Ani cukrzycy, ani raka! Tajemnica karłowatości typu Larona
 • Najprzyjemniejsza terapia przeciwstarzeniowa
 • Zdrowie na talerzu: Danie zen, aby zachować młodość!
 • Testujemy suplementy diety: Antyoksydanty, które pomagają ocalić wzrok
 • Wywiad z doktorem Olivierem Gaide’em: Jak naprawdę słońce wpływa na skórę.

Odzyskaj swoją młodość

Choroby, które najczęściej rozwijają się z wiekiem, takie jak:

 • artroza,
 • choroby układu sercowo-naczyniowego,
 • demencja,
 • rak,
 • problemy ze wzrokiem i słuchem,

można powstrzymać, a nawet pokonać, tylko dzięki uruchomieniu naturalnych procesów regeneracji Twojego organizmu.

Organizm człowieka nie jest maszyną, która zużywa się w miarę upływu lat.

Czy wiesz, że większość komórek
w Twoim ciele ma mniej niż 2 lata?

Komórki w Twoich jelitach odnawiają się co 3 dni. Te w siatkówce oka – co 10 dni. Twoja wątroba, nerki, śledziona i płuca całkowicie odnawiają się co 300–500 dni. Nawet Twój szkielet odnawia się całkowicie co 10 lat.

Starzenie się nie oznacza „zużywania” się Twojego ciała. Jeśli się starzejesz, to tylko dlatego, że istnieją jakieś niedobory lub została zachwiana naturalna równowaga, co hamuje właściwą regenerację Twoich organów.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te niedobory i brak równowagi można korygować.

Korzystaj z najlepszych odkryć medycyny przeciwstarzeniowej

Często piszę w eletterze Poczta Zdrowia o nowych odkryciach medycyny naturalnej, które przeciwdziałają starzeniu.

Korzystam wówczas z wiedzy największego eksperta w tej dziedzinie – dr. Thierry’ego Hertoghe’a, prezesa Światowego Stowarzyszenia Medycyny Anti-Aging (zrzeszającego już ponad 8000 członków).

Całkiem przypadkowo okazało się, że mieszkamy niedaleko siebie. Wcześniej oczywiście o nim słyszałem i nawet przeczytałem kilka jego książek, ale nie znałem go osobiście.

Nic dziwnego, bo dr Hertoghe bywa gościem we własnym domu. W samym tylko 2012 roku miał wystąpienia i wykłady podczas konferencji w Paryżu, Brukseli, Rzymie, Warszawie i Krakowie, Melbourne, Sao Paulo, Jakarcie, Bangkoku, Kuala Lumpur i kilku miastach Stanów Zjednoczonych.

Kiedy go poznałem, przyznał, że podróżuje tak dużo, ponieważ ma pacjentów i współpracowników we wszystkich krajach, w których prowadził wykłady. Oni z kolei naciskają go, aby służył im radą i pomocą.

Zasugerowałem mu, by zamiast odpowiadać każdemu z nich indywidualnie, stworzył serwis informacyjny, w którym co miesiąc mógłby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z wieloma osobami, dając im wiedzę o najnowszych odkryciach z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej, do której ma dostęp dzięki swojej pozycji i kontaktom zawodowym.

Zgodził się natychmiast.

W ten sposób narodził się miesięcznik Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości doktora Thierry’ego Hertoghe’a, wydawany obecnie pod nazwą Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging.

Pierwszy numer został opublikowany we Francji w listopadzie 2012 roku. Wraz z nim francuskojęzyczni prenumeratorzy otrzymali w prezencie e-book, w którym dr Hertoghe opisywał naprawdę niezwykłą substancję:

Klucz do miłości i szczęścia

Wiele nieśmiałych osób ma trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów tylko dlatego, że brakuje im jednej naturalnej substancji produkowanej przez organizm.

Ta sama substancja, która wywołuje u Ciebie wybuchy radości, ułatwia również nawiązywanie kontaktów z nowymi osobami i sprawia, że jesteś w centrum zainteresowania podczas przyjęć u znajomych albo w czasie rodzinnych spotkań.

Ludzie, którym jej brakuje, czują się źle w miejscach, gdzie nikogo nie znają.

Z wiekiem jej produkcja zmniejsza się, co tłumaczy, dlaczego niektóre starsze osoby mają większe problemy z nawiązywaniem nowych przyjaźni lub nie cieszą ich chwile spędzane z innymi ludźmi.

Ta produkowana w mózgu substancja kieruje produkcją naturalnych endorfin, które mogą:

 • spowodować, że uśmiechasz się częściej i postrzegasz świat jako radosne miejsce,

 • pomóc Ci nawiązywać szczere i głębokie relacje z innymi osobami,

 • zmniejszać stres i ból,

 • eliminować lęk i skłonności depresyjne,

 • poprawić jakość snu,

 • chronić Twój układ krążenia – wzmacniać serce i poprawiać elastyczność naczyń krwionośnych,

 • dodać siły i świeżości Twoim kontaktom intymnym.

Po wielu latach badań i prób klinicznych udowodniono, że substancja ta w małych dawkach jest bezpieczna, a ryzyko jej stosowania jest marginalne.

Abyś mógł poznać ją bliżej, chcę wysłać Ci w prezencie e-book Terapie przyszłości: Naturalna substancja kluczem do miłości i szczęściaprzygotowany specjalnie przez dr Hertoghe’a i przetłumaczony na język polski.

Otrzymasz go mailowo, na podany przez siebie adres, gdy zaprenumerujesz miesięcznik Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging.

Samotność w tłumie, przygaszenie czy skłonności depresyjne to nie jedyne przypadłości, które dotykają osoby w starszym wieku. Wiele z nich musi zmierzyć się z chorobą – własną lub najbliższych, która kładzie się cieniem na całym dotychczasowym życiu.

Rak: jak go uniknąć lub łatwiej pokonać

Rak jest jedną z tych chorób, które obecnie najbardziej zagrażają starszym osobom. Właśnie z tego powodu naturalna medycyna przeciwstarzeniowa przykłada szczególną wagę do wszystkich zagadnień, które mogą pomóc zapobiec nowotworom lub pokonać je, w przypadku gdy ktoś już zachoruje.

Prenumerując miesięcznik Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging otrzymasz również w prezencie raport zatytułowany Rak: jak go uniknąć lub łatwiej pokonać.

Osobiście uważam, że to ogromnie ważny temat. Rak jest obecnie drugą, a wkrótce stanie się prawdopodobnie najczęstszą przyczyną zgonów w wielu krajach na całym świecie.

Mimo tak przerażających statystyk niektórzy ludzie nie zachorują na raka. I to tylko z tego powodu, że – świadomie lub nie – stosują całkowicie naturalne, ale bardzo skuteczne metody zapobiegania tej chorobie, które Ty również możesz z powodzeniem wykorzystać.

W raporcie Rak: jak go uniknąć lub łatwiej pokonać znajdziesz między innymi:

 • listę pokarmów, na które warto zwrócić uwagę (strona 2),

 • napój, który obniża ryzyko raka od 20% do 90% w zależności od typu nowotworu (strona 2),

 • wskazanie na częsty problem z tarczycą, który zwiększa ryzyko raka o ponad 70%, a który jest łatwy do leczenia (strona 4),

 • informacje o właściwej równowadze hormonalnej kobiet, która zapobiega rakowi piersi, a także o oznakach, które powinny Cię zaalarmować (strona 4),

 • program odżywiania, suplementacji i rozwoju emocjonalnego, który należy stosować przed, w trakcie i po leczeniu nowotworu i który zwiększa szanse wyleczenia (strony 6 i 7).

Możesz mieć dostęp do pełnego programu antyrakowego dr. Hertoghe’a już dzisiaj, jeśli zdecydujesz się zaprenumerować nowy miesięcznik Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging.

Wówczas otrzymasz w prezencie – na wskazany przez siebie adres e-mailowy – jego najnowszy raport specjalny: Rak: jak go uniknąć lub łatwiej pokonać.

Następnie, co miesiąc otrzymasz kolejny raport, w którym dr Hertoghe ujawnia najnowsze wyniki badań, a także nowe terapie antystarzeniowe, o których wie z własnej praktyki lub z badań współpracujących z nim lekarzy na całym świecie.

Przy każdej informacji podane są źródła naukowe, dzięki czemu możesz porozmawiać ze swoim lekarzem na tematy, które najbardziej Cię interesują.

Skorzystaj z tych wszystkich odkryć naukowych, by zachować zdrowie do późnej starości. Poznaj najnowsze możliwości leczenia chorób związanych z wiekiem, jak również skuteczne terapie przeciwstarzeniowe.

Pamięć. Jak uchronić się przed utratą wspomnień

Pamięć to strażniczka naszej historii – rodziny, narodu, ludzkości, a także wiedzy i emocji. Jest bardzo ściśle powiązana z naszą tożsamością. Musimy móc pamiętać, aby korzystać z bogactwa otaczającego nas świata, gromadzić doświadczenia i refleksje oraz dzielić się nimi.

Jedną z najczęstszych skarg związanych z podeszłym wiekiem jest postępująca utrata pamięci. Nasze wspomnienia wraz z upływem czasu ulegają zatarciu, a z czasem, stopniowo, przestajemy mieć do nich dostęp.

W raporcie specjalnym pod tytułem Pamięć. Jak uchronić się przed utratą wspomnień przeczytasz, na jakiej zasadzie działa pamięć, dlaczego ulega osłabieniu oraz jak ją zachować, aby jak najdłużej móc wzbogacać doświadczenia i dokonywać nowych odkryć.

Ten raport otrzymasz również w prezencie.

Znajdziesz w nim między innymi:

 • Jak to się dzieje, że pamiętamy?

 • Co może zniszczyć naszą pamięć?

 • Poznaj sposoby, jak możesz dbać o swoją pamięć

 • Starzenie się to nie wyrok – nie jesteś skazany na utratę wspomnień!

Chcę Ci wysłać tę publikację (oraz dwie wcześniej opisane) w prezencie i z całego serca namawiam Cię do uważnego czytania kolejnych numerów miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność, ponieważ informacje, które z niego uzyskasz, mogą zmienić życie Twoje lub kogoś, kogo kochasz.

Oto jeden z wielu przykładów…

U źródła wielu „chorób“ leży brak równowagi hormonalnej, który można odpowiednio skorygować

To proste. Wiele dolegliwości jest obecnie leczonych za pomocą kosztownych, a nawet niebezpiecznych leków chemicznych, podczas gdy prawdziwa przyczyna wystąpienia chorób lub zaostrzenia ich przebiegu leży gdzieś zupełnie indziej. Większość chorób to efekt problemów związanych z produkcją lub niedoborem hormonów.

 • Jeśli przykładowo cierpisz na chroniczne zmęczenie, depresję, masz trudności w zrzuceniu wagi lub męczą Cię częste skurcze, koniecznie sprawdź funkcjonowanie Twojej tarczycy. Poważne choroby tarczycy są rzadkie, ale bardzo często spotyka się dolegliwości wynikające z jej drobniejszych dysfunkcji, szczególnie tych powiązanych z przewlekłym stresem.

 • Jeżeli męczy Cię bezsenność albo jeśli sen nie daje Ci wypoczynku, możesz cierpieć z powodu braku melatoniny – hormonu snu. Melatonina jest jednym z najbardziej skutecznych i najbezpieczniejszych naturalnych leków – nie ustalono, aby jakiekolwiek dawki tego hormonu przeciwdziałającego starzeniu się komórek były szkodliwe.

 • Jeśli cierpisz z powodu otyłości, cukrzycy, problemów z sercem, nie zaczynaj restrykcyjnej diety, intensywnego programu fitness ani brania leków, które mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Twoje problemy zdrowotne mogą po prostu wynikać z niedoboru estrogenu i progesteronu u kobiet, a testosteronu u mężczyzn. U obydwu płci zaś z powodu niedoboru hormonu wzrostu – produkowanego przez przysadkę mózgową.

Stres i niekorzystne oddziaływanie środowiska mogą być przyczyną tych wszystkich nieprawidłowości, które nieleczone mogą doprowadzić nawet do niepełnosprawności. Warto wiedzieć, że istnieją proste i naturalne sposoby zwiększenia poziomu tych hormonów, które nie stanowią ryzyka dla zdrowia.

 • Jeżeli czujesz, że starzejesz się zbyt szybko; jeśli Twoja skóra jest wysuszona i trudniej się goi, a Twoje kości stały się delikatne i łamliwe; gdy pogarsza Ci się pamięć, zmniejsza pożądanie seksualne i odczuwalna przyjemność z kontaktów intymnych, sprawdź swój poziom DHEA albo hormonu wzrostu.

We wszystkich tych przypadkach (i setkach innych również) odzyskanie prawidłowych poziomów naturalnych hormonów w ogromnym stopniu redukuje, a nawet eliminuje objawy wielu chorób bez konieczności przyjmowania leków chemicznych. Tyle że niezwykle trudno jest zdobyć takie informacje, chyba że przeczytasz o nich w raportach przeciwstarzeniowych.

Uwaga!

Wiele osób nie chce podejmować żadnych wysiłków, by zachować młodość, uważając że starość jest naturalnym procesem. Nie chcą być porównywani do ludzi, którzy desperacko szukają młodości, decydując się m.in. na inwazyjne zabiegi chirurgii plastycznej.

Ale naturalne terapie przeciwstarzeniowe polegają na czymś zupełnie innym, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu – wiarygodnym, trwałym i rozważnym – jest zachowanie naturalnej równowagi.

Ponadto młodszy wygląd i samopoczucie są tylko konsekwencją zdrowotnych porad przeciwstarzenioych, a nie celem samym w sobie.

Na przykład:

 • w wyniku skorygowania kłopotów z produkcją kolagenu przy problemach ze stawami, zmarszczki na Twojej twarzy zmniejszą się, a obwisła skóra pod ramionami i drugi podbródek znikną,

 • dzięki naturalnym substancjom Twoja pamięć będzie doskonale funkcjonować,

 • a nagromadzony na brzuchu i udach tłuszcz zacznie znikać bez restrykcyjnej diety i bez ćwiczeń.

Naprawdę znowu możesz poczuć się młodo, tak jak kiedyś, a wszyscy będą zaskoczeni, że ubyło Ci aż tyle lat.

Co dostaniesz… i jak to działa…

Jako prenumerator miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging, będziesz cyklicznie dostawać najnowsze informacje o nowych terapiach przeciwstarzeniowych.

Twój lekarz najprawdopodobniej zupełnie nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Dlatego najlepiej zabierz ze sobą egzemplarz miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging i skonsultuj się z nim. Niech przekona się sam, że wszystkie opisane terapie przeciwstarzeniowe są bezpieczne, a dowody na ich działanie są opisane w wiarygodnych źródłach medycznych.

Oczywiście, wykorzystuj te odkrycia dla siebie i zaskocz swoich znajomych młodszym wyglądem i doskonałym samopoczuciem.

Teraz być może zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje…

Zwróć uwagę, że tego, co dostaniesz od autorów Zdrowie, Witalność i Długowieczność, nie otrzymasz od żadnego innego lekarza, który zazwyczaj ogranicza się do 10-minutowej (lub nawet krótszej!) wizyty, niezmiennie kończącej się przepisaniem takich samych leków przeciwzapalnych, antybiotyków, leków antydepresyjnych i tabletek nasennych jak zawsze.

Konsultacje i porady najlepszych światowych ekspertów

Wybierając prenumeratę miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging, wchodzisz do grona bardzo świadomych osób, które mają dostęp do terapii przeciwstarzeniowych, o których większość lekarzy i studentów medycyny w ogóle nie słyszała.

Nawet pacjenci, którzy na co dzień korzystają z medycyny alternatywnej, nie mają o nich najmniejszego pojęcia.

Co miesiąc otrzymasz informacje, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Otrzymasz je od czołowych, światowych ekspertów w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. Teraz możesz skorzystać z ich wiedzy, nie ruszając się z domu.

Otrzymasz bardziej kompleksowe i szczegółowe porady, niż gdybyś poszedł na konsultację do lekarza. Nawet gdybyś trafił do najlepszego eksperta w tej dziedzinie, to nie będzie miał on czasu, żeby powiedzieć Ci to wszystko, o czym przeczytasz w miesięczniku Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging.

Zachowuj wszystkie informacje, porady i wskazówki, aby móc ich użyć w momencie, gdy będą Ci potrzebne. Możesz także przynieść odpowiedni numer miesięcznika Zdrowie, Witalność i Długowieczność. Terapie młodości – medycyna anti-aging do swojego lekarza, żeby mógł przekonać się, jakie są najnowsze dokonania medycyny, jeśli chodzi o terapie przeciwstarzeniowe i mógł je potwierdzić w wiarygodnych źródłach naukowych.

Ten list kieruję do wszystkich, ale najbardziej do tych, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w poprawie swojego zdrowia, wykorzystując najbardziej zaawansowane sposoby, jakie oferuje naturalna medycyna przeciwstarzeniowa.

Misją Zdrowie, Witalność i Długowieczność jest znalezienie sposobów na zatrzymanie procesu starzenia, a nie tylko na spowolnieniu go. To prawdziwa, pionierska medycyna, z której osiągnięć możesz zacząć korzystać już dzisiaj.

Wszystkie te obietnice są prawdziwe, gwarantuję Ci to!

Jako redaktor tego miesięcznika mam żelazną zasadę wobec wszystkich Prenumeratorów: kiedy otrzymasz pierwszy numer, spokojnie się z nim zapoznaj i zacznij wykorzystywać zawarte w nim wskazówki. Gdybyś z jakiegokolwiek powodu zdecydował się przerwać prenumeratę, zwrócę Ci pieniądze za wszystkie numery, których jeszcze nie otrzymałeś.

I nawet w takim przypadku możesz zatrzymać dla siebie wszystko, co wcześniej otrzymałeś – numery miesięcznika oraz aż trzy prezenty.

» e-book: Naturalne substancja kluczem do miłości i szczęścia

» raport: Rak – jak go uniknąć lub łatwiej pokonać,

» raport: Pamięć. Jak uchronić się przed utratą wspomnień

Właśnie dlatego namawiam Cię, abyś zainwestował w swoje zdrowie. To może być bardzo ważna decyzja dla Twojego dalszego życia.

Przejdź tutaj

Zdrowia życzę,
Jean-Marc Dupuis

Poleć:

O Autorze:

Polskojęzyczna wersja francuskiego newslettera Santé Nature Innovation. Dostarcza on informacji o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom potwierdzonych wieloma światowymi badaniami naukowymi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.