Michael Jackson wyrzucony z radia w Kanadzie

4

W związku z oskarżeniami o pedofilię, które pojawiły się po emisji filmu dokumentalnego “Leaving Neverland” stacje radiowe z Kanady i Nowej Zelandii postanowiły, że od tej pory muzyka Michaela Jacksona nie będzie puszczana na ich antenie.

Christine Dicaire, rzeczniczka prasowa kanadyjskiego koncernu Cogeco, który prowadzi 22 stacje radiowe, powiedział reporterom serwisu AFP:
Uważnie wsłuchujemy się w komentarze naszych słuchaczy, a film dokumentalny wyemitowany w niedzielę wieczorem wywołał wiele reakcji. W tym momencie wolimy obserwować sytuację i usunąć jego piosenki z naszych stacji, aż do czasu, aż sprawa zostanie wyjaśniona.

Dokument “Leaving Neverland” wywołał kontrowersje już po swojej pierwszej projekcji na festiwalu Sundance w styczniu tego roku. Film powstał na podstawie historii Wade’a Robsona oraz Jamesa Safechucka. Obaj twierdzą, że jako chłopcy byli wykorzystywani seksualnie przez Jacksona. Oni i członkowie ich rodzin opowiadają o swoich relacjach z piosenkarzem, o tym, jak stworzył więź z całą rodziną, zdobył ich zaufanie, a później zaczął ich wykorzystywać i wymagać, by utrzymali to w tajemnicy. Opowiadają też, jak te traumatyczne doświadczenia wpłynęły na ich dorosłe życie.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

4 Comments

  1. Panie Cezary, powinien Pan już zauważyc, ze w ramach propagowania równości i tolerancji a także przeciwdziałaniu mowie nienawiści wszelkie słowa typu ‘zboczenie’ są kasowane oczywiście tylko w odniesieniu do mocno promowanej ostatnimi laty grupki społecznej (i to baaardzo małej). Natomiast można śmiało sobie pofolgować używając, skądinąd poprawnych politycznie, okresleń typu beret, katol, ciemniak…
    Gazeta jednak jest odważna, że jeszcze nadal można przeczytać Pana komentarz 😉 z którym się nota bene zgadzam. Niestety dopóki mamy tendencję wygładzania i propagowania wszelkich wynaturzeń, bardzo wele chorych osób będzie nadal chorych (utrzymywanych w przeświadczeniu, że wszystko jest ok) oraz bardzo wiele dzieci zostanie przez nich skrzywdzonych. Dobrze, że takie dokumenty powstają, może w paru wysokich głowach zaświta wreszcie mysl, że jest jednak jakaś różnica pomiędzy slowem “tolerancja” oraz “promocja”.

  2. Ja nie chce bronic Mchaela Jacksona ale zrozumiec postepowanie jego i podobnych mu ludzi.On wg mnie czul sie mentalnie ladna mala dziewczynka i czukal dla siebie rowiesnikow chlopcow.To jest psychiczne skrzywienie,zboczenie.Opalacal ofiary swojej lubieznosci by trzymaly tajemnice, gdy umarl jezyki sie rozwiazaly podobnie z ksiedzem J. s’/p z Gdanska

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.