Stanowisko premiera Trudeau w sprawie SNC-Lavalin

0

Premier Justin Trudeau powiedział na konferencji prasowej, że powinien był wiedzieć o “erozji zaufania” między swoją kancelarią a byłą minister sprawiedliwości w sprawie kontrowersji wokół firmy SNC-Lavalin.

Trudeau mówi, że doszło do naruszenia wzajemnego zaufania z jego byłym głównym sekretarzem Geraldem Buttsem, który od tego czasu zrezygnował ze stanowiska.

Premier nie przeprosił jednak swojej byłej minister.

Wilson-Raybould twierdzi, że wywiarano na nią niewłaściwe naciski, by powstrzymała postępowanie karne przeciwko firmie SNC-Lavalin i została ukarana za odmowę poddania się tej presji przeniesieniem jej z resortu sprawiedliwości do spraw weteranów w styczniowym przetasowaniu gabinetu.

Sama zrezygnowała ze stanowiska w rządzie wkrótce po wybuchu kontrowersji.

Jej bliska przyjaciółka i sojuszniczka w gabinecie rządowym, minister skarbu Jane Philpott, w poniedziałek zrezygnowała ze swojego stanowiska w geście solidarności z Wilson-Raybould, mówiąc, że straciła zaufanie wobec postępowana rządu w sprawie SNC-Lavalin.

Butts, który również zrezygnował, powiedział w środę zeznając przed komisją sprawiedliwości Izby Gmin, że chciał, aby Wilson-Raybould zwróciła się o niezależną opinię do emerytowanego sędziego, aby było jasne, że rząd poważnie rozważał wszystkie opcje prawne.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.