Jak w Polsce usiłuje się „leczyć” HOMOSEKSUALIZM?

7

W tym odcinku „7 metrów pod ziemią” Rafał Gębura spotkał się z Tomaszem Pułą – gejem, który wiele lat temu uczestniczył w katolickiej „terapii”, która miała „wyleczyć” go z homoseksualizmu. Na czym polegała i czym poskutkowała?

„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu. 

To znakomite wywiady z ciekawymi “zwykłymi” ludźmi.

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

7 Comments

 1. A kto pomoże Kościołowi w leczeniu jego własnych dewiantów? O księżach pedofilach i homoseksualistach media światowe nie przestają mówić od dawna, a największą ochroną otaczają ich hierarchowie w Polsce. W Irlandii, USA, Kanadzie i innych krajach nie ma takiej tolerancji dla nich jak w Polsce. Papież Franciszek musi się teraz borykać z problemami, które pozostawili mu “w spadku” jego poprzednicy na urzędzie, w tym “święty” Jan Paweł II, którego nasza Polonia tak pokochała.

  • Myślę że tutaj Jan Paweł nie wiele wiedział. A co do tolerancji w Polsce, to ręka rękę myje.. Ci sami ludzi oskarżają i nienawidzą kościół i Ci sami ludzie bronią księży homoseksualistów i pedofili. Tylko ja to widzę trochę inaczej. Ci homoseksualiści którzy weszli do kościoła potrafili się dostosować do sytuacji w Polsce… można ich porównać do wyznawców religii mojżeszowej którzy doszli do czegoś. A reszta nie potrafi się dostosować i głośno krzyczy (żydzi komuniści). To jest walka między homoseksualistami, tymi w kościele i tymi w “organizacjach” LGBT. LGBT atakuje kościół za to że ukrywa homoseksualistów, a homoseksualiści z kościoła atakują LGBT. Obejrzyj ten wywiad jeszcze raz. Gdyby gość został w kościele, teraz zapewne atakował by homoseksualistów…a że nie został, próbuje atakować kościół..chociaż sam nie bardzo wie o co mu chodzi. próbuje oczernić ludzi z kościoła, pokazać że mają małą wiedzę, a sam twierdzi że psychiatra może uleczyć z homoseksualizmu 😀

  • Odpowiedź dla Mata:
   Trzeba być baaardzo naiwnym aby wierzyć że Jan Paweł II był niedoinformowany w tym temacie. Watykan ma najlepszy wywiad na świecie. To po pierwsze.
   Po drugie – weź pod uwagę liczbę osób skrzywdzonych przez księży pedofilów w tylu krajach. Sugerujesz że działają, nie w obronie własnej godności, lecz służą interesom jakichś środowisk gejowskich pro lub antykościelnych. Ja w to zupełnie nie wierzę.
   Rzeczywiście widzisz to wszystko trochę inaczej – zbyt naiwnie.

  • JERZY SĘDZIAK watykan najlepszy wywiad na świecie? i niby ja jestem naiwny?
   za dużo filmów kolega się naoglądał.
   Po pierwsze Jan Paweł II był być może za wysoko żeby wiedzieć o takich rzeczach. Zauważ że Watykan nie zawsze był zgodny z papieżem. W ostatnich latach życia naciskano go żeby zrezygnował z funkcji. Co do skandali w kościele to uważam że robiono wszystko żeby lokalnie pewne rzeczy nie wyszły. Własnej godności? a nie o rozgłos chodzi? nagle wszyscy Ci co umierają byli pedofilami.. taki Jankowski czy Jackson. A jak się dopytujesz to się okazuje że Ci co ich oskarżają sami do końca nie wiedzą. Mówi się że Jankowski lubił dziewczyny, inni mówią że TYLKO chłopców. Za życia odsuwano go od mówienia kazań, bo jeździł po żydach w czasie mszy (akurat jestem z okolicy św brygidy i pamiętam jak było). Teraz zmienia się wpisy na wikipedii że niby nie o żydów chodziło tylko o pedofilie. Nawet Wałęsa (którego nie lubię) broni Jankowskiego. Dodawać chyba nie muszę że się dobrze znali i często imprezowali razem. Poza tym co do samej wikipedii to zapraszam do sprawdzania źródeł. Źródła w sprawie jankowskiego to bardzo znane polskie gazety, gdzie właścicielami są skrajnie lewicowi polscy żydzi. Nie dziwi Cię to? że sprawa jest nakręcana przez lewicowych polskich żydów, a jankowski nie dość że walczył z komuną jeździł po żydach? Oczywiście jeśli w jakiś sposób krzywdził innych to nie zamierzam go bronić, ale jak narazie to dla mnie za grubymi nićmi szyte. ps. a wracając do głównego tematu, to jak uważasz można wyleczyć homoseksualistę ? 😀

  • Odpowiedź na ostatni list Mata
   Przepraszam, nie jesteśmy kolegami i nie oglądam zbyt wielu filmów, raczej ty chyba czytasz zbyt wiele publikacji “radiomaryjnych”.
   Wracając do twojego pierwszego listu, dodaję. Rozgrywki pomiędzy środowiskami LGBT i/lub jakimiś innymi, mogły być tylko jednym z czynników, które jak pierwsze kamyki, puściły w ruch całą lawinę. Lawiny tej nie da się już zatrzymać. O skandalach obyczajowych księży zbyt głośno już na całym świecie. Watykan zmierza ku upadkowi.
   Dalej, sugerujesz, że Jan Paweł II siedział zbyt wysoko aby o takich rzeczach wiedzieć. He, he, argument tak uciesznie niemądry, że nawet nie warto go komentować. Mało który papież miał tak dobre rozeznanie w tylu tematach co właśnie JPII.
   Dalej otwierasz puszkę Pandory, poruszając przy okazji takie tematy jak: podziały wewnątrz Watykanu, grzechy prałata Jankowskiego, Jacksona, lewicowych żydów, itd. Brrrrrr… Masz na to wszystko dowody? Jeśli tak, to wykorzystaj je, ale nie tylko na forum dyskusyjnym w prasie polonijnej, lecz na YouTube. Anita Gargas prowadzi śledztwa dziennikarskie, więc najlepiej skontaktuj się z nią.
   Na koniec pytasz mnie jak można wyleczyć homoseksualistę. Zapytaj o to lepszych specjalistów w tej dziedzinie, takich jak np. Michalkiewicz i Kukiz. Pozdrawiam.

 2. Po pierwsze..cały czas mama, mama i mama. Ponoć istnieje takie “nie słuszne” przeświadczenie że duży procent homoseksualistów mężczyzn są z rozbitych rodzin (albo tam gdzie ojciec w jakiś sposób był nie obecny), a relacje z matką nie były prawidłowe np. kiedy matka chodziła w przysłowiowych spodniach (a nie ojciec), kiedy matka była mniej uczuciowa niż w przyjętych normach. Wszyscy powtarzają że to nie słuszne przeświadczenie, ale moi znajomi geje są właśnie z takich rodzin. Może to zbieg okoliczności.
  Z powyższej relacji dowiadujemy się że homoseksualizmu nie można wyleczyć, ale kościół jest krytykowany za to że prowadzi terapie bez udziału osób które są w stanie wyleczyć homoseksualizm tj. psycholog, psychiatra. To ja się pytam: można czy nie można? te osoby chyba same nie wiedzą o co im chodzi.
  co do samej “terapii” to trzeba wyjaśnić że to nie tylko w kościele rozmawia się na takie i inne tematy. To że temat pornografii i masturbacji był poruszany, nie jest niczym złym. W wierze chrześcijańskiej są to czynności uważane za grzech, a żeby wyjść z grzechu trzeba potrafić nazywać go po imieniu. Po co się mówi o grzechach w czasie spowiedzi? też m.in dla refleksji nad sobą.. robimy coś, co sami uznajemy za złe i boimy się do tego przyznać.
  Gość powyższego odcinka jak sam mówi, szukał pomocy, chciał i sam trafił do tych ludzi. nikt go nie zmuszał żeby chodził. Skoro chodził to znaczy że też musiał w to wierzyć że można z tego wyjść (do tej pory chyba wierzy skoro uważa że psycholog i psychiatra mogą pomóc..ale o tym już wspominałem).
  Teraz jest nastawiony negatywnie do kościoła, ze względu na to że co jakiś czas wychodzi na jaw że w kościele ukrywają się księża geje, których najwyraźniej nie lubi. Są też księża pedofile, którzy gwałcą 14 letnich chłopców. Ponoć według amerykańskich naukowców, Ci pedofile też mają skłonności homoseksualne.
  Na zakończenie polecam obejrzeć amerykański film Philadelfia, Jonathana Demme i proszę o zastanowienie się czy 18 letni chłopak mógł mieć tak dużą wiedzę na temat HIV, skoro do tej pory są ludzie, w Polsce, w Kanadzie czy w USA.. którzy boją się ludzi chorych. Co prawda film ten ma już swoje lata, ale świetnie pokazuje jak jeszcze dość niedawno ludzie w usa reagowali na chorych..dlatego nie ma co się dziwić że 12 lat temu młodzież z grupy kościelnej bała się chorych na HIV. Jak miałem 18 lat też się bałem.. chociaż to było więcej niż 12 lat temu.

 3. Uważam, iż trafniejszy tytuł powinien brzmieć “Jak polski kościół katolicki usiłuje “leczyć” homoseksualizm””.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.