Kampania policji w czasie ferii wiosennych

0

Policja w Toronto będzie walczyć z zachowaniami kierowców, o których wiadomo, że stanowią zagrożenie dla pieszych. Właśnie zaczęła się tygodniowa kampania “zerowej tolerancji”.

Począwszy od poniedziałku, policja drogowa będzie zatrzymywać i karać kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, rozmawiających przez telefon, prowadzących pod wpływem alkoholu i jeżdżących agresywnie – te cztery zachowania policja w Toronto uważa za główne przyczyny kolizji drogowych.

Policja rozpoczyna kampanię, mając na uwadze pieszych – szczególnie narażonych na zagrożenie użytkowników dróg, po tym, jak 41 pieszych zginęło przejechanych przez pojazdy w 2018 roku.

“Ponad połowa z tych osób miała 55 lat i więcej” – podano w komunikacie.

“Wiemy, że zdarzają się kolizje, ludzie popełniają błędy, ale to, co jest całkowicie niedopuszczalne i możliwe do uniknięcia, to kolizje, które powodują poważne obrażenia u ludzi”, powiedział sierżant Brett Moore.

“Dlatego jednym z głównych celów kampanii Vision Zero jest zmniejszanie liczby urazów osób szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo użytkowników dróg – pieszych, rowerzystów, motocyklistów w mieście” – powiedział Moore.

W ramach kampanii policja chce aktywnie wykorzystywać mediach społecznościowe i partnerów medialnych, aby dostarczać informacji o kampanii.

Akcja zakończy się 17 marca.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.