„Kler” przy tym to nic. Film Sekielskiego obnaży prawdę o polskim Kościele

3

11 maja swoją premierę będzie mieć film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Dokumentalny obraz o pedofilii w polskim kościele został nakręcony dzięki wsparciu internautów, którzy wpłacali dobrowolne datki na ten cel. Zebrano 450 tys. zł.

Prace nad filmem trwają od ponad roku. Tomasz Sekielski wraz ze swoim bratem ponad rok temu zaczęli pracę nad wspólnym filmem. To produkcja, w której dziennikarz skupia się na ujawnieniu zjawiska pedofilii w polskim Kościele. Dokument powstał we współpracy z internautami. To dzięki nim i ich dobroczynnym wpłatom pieniędzy poprzez platformę Patronite.pl, udało się zebrać 450 tysięcy złotych, za które zrealizowano obraz.

12 marca Sekielski opublikował, na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, pierwszy zwiastun filmu, a także podał jego tytuł i datę premiery. „Tylko nie mów nikomu” będzie miał swoją premierę 11 maja. Jak podają Wirtualnemedia.pl produkcję będzie można obejrzeć za darmo na kanale Sekielskiego na YouTube. Dziennikarz planuje też zorganizować specjalny, zamknięty pokaz dla ofiar księży pedofilów.

źródło – onet.pl

WIĘCEJ

Dofinansuj film SEKIELSKIEGO: https://patronite.pl/sekielski

FB: https://www.facebook.com/Sekielski/

Świetna wiadomość – tu można obejrzeć “Kler”!

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

3 Comments

  1. Mam nadzieje, że coś w końcu wstrząśnie polską mentalnością. Wsparłam ten projekt finansowo bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za prawdę.

  2. Izabela Lipińska on

    Najwyższy czas. “Kler” zacząl, a teraz czas na kolejne filmy. W Irlandii nie bali się i pokazano prawdę o tym co się działo w kościele w tym kraju. Ja ze znajomymi dołożyliśmy się do sfinansowania tego filmu.

  3. Katarzyna Kowal on

    To znakomity dziennikarz. Czekam na film – przynamniej niezależny od kasy Instytutu Filmowego i innych takich instytucji powiązanych z wladzami.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.