Szef Hydro One zarobi dużo mniej

0

Hydro One zgodził się na ograniczenie rocznych dochodów swojego dyektora generalneo (CEO) na poziomie 1,5 miliona dolarów, w odpowiedzi na żądania rządu konserwatywnego Ontario.

Podstawowa pensja dyrektora generalnego będzie wynosić 500 000 dolarów, a wszystkie dodatki i premie będą ograniczone do 1 miliona dolarów (uzależnione od wyników w obniżeniu kosztów przesyłu i dystrybucji energii).

Inni członkowie kierownictwa firmy zarobią nie więcej niż 75 procent wynagrodzenia dyrektora generalnego.

W lutym prowincja wydała zarządzenie, nakazując aby płaca dyrektora generalnego Hydro One – przedsiębiorstwa użyteczności publicznej wynosiła nie więcej niż 1,5 miliona dolarów, na które Hydro One zgodziła się teraz.

Hydro One i rząd nie zgadzały się długo w sprawie ustalenia maksymalnej płacy dyrektora generalnego – Hydro One odmawiała kolejnych próśb obniżenia wynagrodzenia dyrektora generalnego poniżej 2 775 000  dol. Zarząd Hydro One twierdził, że przy niższych stawkach miałby trudności z zatrudnieniem odpowiednich specjalistów.

Ponadto, Hydro One zgodziła się zapłacić przewodniczącemu zarządu nie więcej niż 120 000 dol. rocznie, a członkom zarządu nie więcej niż 80 000 dol.

Minister energetyki Greg Rickford uważa, że to wielki sukces rządu i premiera Douga Forda, który prowadził kampanię na rzecz obietnicy obniżenia rocznych zarobków członków zarządu Hydro One. 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.