Sznur prosto z serca Basi (POLcast odc. 62)

0

Zapraszamy do naszego marcowego 62. odcinka POLcastu, a w nim – wiele ciekawych historii.

W nim polecamy wywiad z Basią.

Mam szczęście mieszkać na wsi, tuż obok malowniczego ontaryjskiego miasteczka o populacji ok. 30 000 osób. Orangeville ma wiele ciekawych cech i uwielbiam zagłębiać się w jego kolorowe historie. A ostatnio, patrząc na lokalną grupę na Facebooku, zobaczyłam coś, co zwróciło moją uwagę. Zdjęcie sznurka rozciągniętego między dwoma drzewami przed domem, z wieloma wiszącymi na nim ubraniami zimowymi i wiadomością od właściciela:

Ten apel do ludzi, aby po prostu przychodzili i wzięli cokolwiek może im się przydać za darmo, rozbroiło mnie. A potem zauważyłam imię – Basia, wyraźnie polskie. Zadzwoniłam natychmiast i usłyszałem entuzjastyczny głos, który potwierdził, że tak, oczywiście, Basia jest Polką.

Kilka dni później odwiedziłam Basię Podkowińską i i jej córkę Shannon.

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.