Zadyszka Lechii w piłkarskiej ekstraklasie

0

Za nami już 25. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019. W tej serii spotkań punkty znów straciła pierwsza Lechia Gdańsk mająca już raptem 2 punkty przewagi nad wiceliderem Legią Warszawa. W niedzielę znów ośmieszył się Lech Poznań, natomiast Piast Gliwice po piątkowej wygranej wskoczył na podium.

Na początek 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy 2018/2019 w małych derbach Górnego Śląska zabrzański Górnik spotkał się u siebie z solidnym w tym sezonie Piastem Gliwice. Piast potwierdził dobrą formę, zasłużenie wygrał 2:0 i awansował  na 3. miejsce w ligowej tabeli.

W drugim piątkowym meczu rozczarowujący Śląsk Wrocław zagrał przed własną publicznością z nierówną ostatnio Jagiellonią Białystok, która po porażce 0:2 straciła pozycję na podium.

W sobotę Cracovia Kraków, która po serii wygranych tydzień temu przegrała zmierzyła się z ostatnim Zagłębiem Sosnowiec. Po 2 trafieniach Airama Cabrery gospodarze zwyciężyli 2:1 umacniając się dzięki temu w górnej ósemce.

Następnie słaba w ostatnich tygodniach Korona Kielce podejmowała jeszcze gorszą Wisłę Kraków. W Kielcach doszło do sporej niespodzianki. Mimo 2-krotnego prowadzenia Korony to Wisła Kraków wygrała i to aż 6:2.

Emocji nie zabrakło także w niedzielę. Szczecińska Pogoń przy komplecie ponad 15 tysięcy ludzi przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin, które po zwycięstwie aż 3:0 awansowało do górnej ósemki. Dołująca Miedź Legnica spotkała się z Lechem Poznań, który mógł odnieść 3 zwycięstwo z rzędu.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gospodarzy bo już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Pół godziny później na 2:0 podwyższył Forsell i na przerwę Miedź schodziła z przewagą dwóch goli. Po zmianie stron gospodarze nadal byli lepsi triumfując na końcu 3:2.

W jedynej poniedziałkowej konfrontacji liderująca Lechia Gdańsk po ostatniej porażce zagrała u siebie z Wisłą Płock, która dla odmiany w 24. kolejce wygrała, ale wciąż znajduje się w strefie spadkowej. Po pierwszej słabej połowie i drugiej dużo lepszej padł remis 1:1. „Nafciarze” od 61 minuty grali w „10”.