Facebook zbanował kanadyjskie strony za mowę nienawiści

2

Kilka kanadyjskich stron na Facebooku zostało zlikwidowanych w poniedziałek, gdy Facebook poinformował, że ​​w praktyce egzekwuje swoją politykę wobec treści ekstremistycznych i propagujących nienawiść.

Wśród tych, którym zakazano dalszej obecności na Facebooku i Instagramie, znaleźli się Faith Goldy, Kevin Goudreau, Canadian Nationalist Front, Aryan Strikeforce, Wolves of Odin, Soldiers of Odin and Canadian Infidels – powiedział rzecznik Facebooka.

„Osoby i organizacje, które szerzą nienawiść, atakują lub wzywają do wykluczenia innych na podstawie tego, kim są, nie znajdą już miejsca u nas”, powiedział rzecznik Facebooka. „Osoby i organizacje, którym dzisiaj odmówiliśmy miejsca u nas, naruszają tę zasadę i nie będą już mogły być obecne w naszych usługach”.

W następstwie ataku na meczet w Nowej Zelandii Facebook spotkał się ze zwiększoną presją, aby usunąć strony promujące nienawiść i ekstremizm.

Firma ogłosiła pod koniec marca, że ​​zakazuje propagowania białego nacjonalizmu.

„Wzywaliśmy Facebooka i inne platformy mediów społecznościowych do podjęcia działań przeciwko białym nacjonalistom” – powiedział Bernie Farber, przewodniczący kanadyjskiej sieci Anti-Hate.

„Facebook był wierny swemu słowu” – powiedział. „Traktują to bardzo poważnie”.

Sieć Anti-Hate nadal wzywa Facebooka do usunięcia strony Yellow Vests Canada.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

  1. Jeśli wierzymy Rejowi i “Polacy nie gęsi i swó język mają” to chyba jest jakiś odpowiednik słow “banned”. Może “ZABLOKOWAŁ”

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.