Huczne urodziny kontrowersyjnego arcybiskupa

0

Abp Stanisław Wielgus obchodził we wtorek 80. urodziny. Z tej okazji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zorganizowano specjalny jubileusz byłego rektora uczelni. Nazwisko duchownego widnieje w raporcie “kościelnej pedofilii” przygotowanej przez fundację “Nie lękajcie się”.

Uroczystość na cześć abpa Wielgusa prowadził obecny rektor KUL-u ks. prof. Antoni Dębiński. Duchowny wspomniał niedawny setny jubileusz katolickiej uczelni, który skłonił go do przywołania najważniejszych postaci, które przewodniczyły szkole. Abp Wielgus przez 3 kadencje był rektorem uczelni.

– Bardzo się cieszę, że możemy dziś wyrazić nasz szacunek i uznanie dla Jubilata, dlatego że przyszło mu pełnić funkcję rektora w czasach niezwykle trudnych z racji na przemiany społeczno-polityczne i ekonomiczne w Polsce, kiedy także nasz uniwersytet musiał znaleźć swoje miejsce w nowej rzeczywistości, na nowo opisać swoją misję, znaleźć sposoby finansowania – mówił ks. prof. Antoni Dębiński.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.