Rewolucja: Polacy wydrukowali w technice 3D pierwszą bioniczną trzustkę

0

To niezwykły sukces i rewolucyjny postęp w medycynie: 14 marca 2019 r. po raz pierwszy w historii medycyny udało się wydrukować w technice 3D bioniczną trzustkę, wraz z naczyniami krwionośnymi. Dokonał tego zespół polskich naukowców pod kierownictwem dr. hab. Michała Wszoły z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Jest to przełom na miarę rewolucji kopernikańskiej. Dzięki tej technologii wchodzimy w zupełnie nowy, zastrzeżony do niedawna jedynie dla literatury fantastyczno-naukowej, obszar rozwoju medycyny transplantacyjnej.

Dr hab. Michał Wszoła i jego współpracownicy to – mówiąc kolokwialnie – drużyna prawdziwych zapaleńców. Pomimo licznych przeszkód i trudności natury formalnej, finansowej i administracyjnej, na które w naszym kraju trafia wielu wizjonerów, niezłomnie dążą oni do wyznaczonego celu. A jest nim wyczekiwany przez miliony ludzi na całym świecie przełom w leczeniu cukrzycy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.