Strajk nauczycieli – poparcie rodziców, uczniów i społeczeństwa

0

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Ogłosił, że kierownictwo ZNP podjęło decyzję o kontynuacji strajku. Stworzono fundusz wsparcia dla pracowników szkół, którzy tracą finansowo na nauczycielskim proteście, a nie są członkami ZNP. Zgromadzono na nim już 2,2 mln zł.

•••

“Strajk nauczycieli pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy być solidarni. W tym tygodniu warszawiacy na wiele sposobów okazali wsparcie nauczycielom – przynosili do szkół ciasta, laurki i kwiaty, częstowali nauczycieli grochówką, publikowali dodające otuchy posty w mediach społecznościowych. A w piątkowy wieczór spotkali się na demonstracji poparcia dla nauczycieli na placu Zamkowym.

To ważne, bo strajkujący nauczyciele są w naprawdę trudnej sytuacji. Rząd jest wobec nich arogancki i nieustępliwy, do tego szantażuje ich rzekomym dobrem dzieci. Tymczasem akurat z tej ostatniej grupy nie słychać narzekań – dzieciom świat się przecież nie zawali, jeśli jakiś egzamin zostanie przesunięty albo w szkole nie przerobią programu do końca.

Nauczyciele walczą o cele długofalowe, ważne dla nas wszystkich. Dlatego wspierajmy ich tak długo, jak tylko będzie potrzeba.”

Aleksandra Sobczak,
redaktorka naczelna Warszawa.wyborcza.pl

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.