Reformy powodują odwołanie kursów w szkołach

0

Największe kuratorium publiczne w Ontario – Toronto District School Board (TDSB) informuje, że ponad 300 kursów zostanie odwołanych jesienią tego roku wskutek ogłoszonych przez rząd premiera Douga Forda zmian – podwyższenia maksymalej liczby uczniów w klasach i cięć finansowania .

TDSB mówi, że w sumie 350 kursów zostanie zlikwidowanych, podczas gdy kolejne 304 kursy będą kontynuowane, ale w znacznie liczniejszych klas.

„W wyniku zmian w średniej wielkości klasy (z 22 do 28 uczniów) mających nastąpić w ciągu następnych czterech lat, szkoły średnie w Toronto już musiały podejmować trudne decyzje dotyczące tego, jakich kursów lub wsparcia nie mogą już zaoferować od początku września”, TDSB podaje w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

TDSB jednocześnie stara się wyeliminować deficyt budżetowy w wysokości 67 milionów dolarów, z czego 42 miliony dolarów zostało spowodowane cięciami rządu Ontario.

Premier Doug Ford kwestionuje dane TDSB, mówiąc, że ​kuratorium jest nieodpowiedzialne finansowo i że jego twierdzenia nie są niczym więcej niż „taktyką zastraszania”.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.