Bracia Sekielscy nagrodzeni za film “Tylko nie mów nikomu”

0

Marek i Tomasz Sekielscy zostali laureatami Nagrody Specjalnej Press Club Polska za film “Tylko nie mów nikomu”. Nagroda została przyznana przez Radę Press Club Polska podczas uroczystej gali. O nagrodzie dla braci Sekielskich poinformował prezes zarządu Press Club Polska Marcin Lewicki.

“Marcin Lewicki, prezes PressClubPolska: »Wstrząśnięci wymową dokumentu #TylkoNieMówNikomu postanowiliśmy uhonorować twórców. Ale nie byliśmy pierwsi. Wyprzedziło nas kilkanaście milionów widzów»” – napisano. “Nagrodę przyznaliśmy za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych” – dodano w uzasadnieniu.

“To wyraz wdzięczności dla twórców, którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy. To szacunek dla ofiar, których samotny głos nie ma szans na bycie usłyszanym” – podkreślono. Zaznaczono, że “jest to także uznanie dla konsekwencji obu nagrodzonych w pokonywaniu przeszkód finansowych i organizacyjnych, które stawały na drodze do ukończenia filmu”.

“Bardzo dziękujemy w imieniu swoim i bohaterów naszego filmu, osób skrzywdzonych przez księży pedofilów oraz wszystkich, którzy wsparli nasz projekt finansowo” -napisał na Twitterze Tomasz Sekielski.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

Comments are closed.

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.